Aegirin – pochodzenie, właściwości i zastosowanie

Aegirin – zwany także jako egiryn jest minerałem z grupy krzemianów łańcuchowych, zaliczany jest do grupy piroksenów-klinipiroksen. Należy do rzadkich minerałów, wraz z kosmochlorem i jadeitem tworzy szereg jadeitu.

Próbkę Aegirinu po raz pierwszy opisano po pozyskaniu z Rundemyr w Norwegii w 1835 roku. Swoją nazwę minerał zawdzięcza Ägirowi – nordyckiemu bóstwo morza. Rzadziej można się spotkać z nazwą „akmit” (z. j. greckiego – punkt, krawędź), co nawiązuje do pokroju kryształów. Aegirin tworzony jest przez kryształy tabliczkowe, igiełkowe, listewkowe, długosłupkowe, których wierzchołek stanowi wydłużona piramida.

 

Występuje pod postacią włosków lub delikatnych włókien, które łączą się w włókniste skupienia o barwach od ciemnozielonej do zielono-czarnej. Często można zaobserwować prążkowanie zgodne z wydłużeniem słupa. Jest przeświecający i kruchy.

Aegirin występuje w skałach magmowych zasobnych w skały alkaliczne, zwłaszcza w sód. Spotykany jest w granitach, pegmatytach, granodiorytach, trachitach. Wydobywany jej w Norwegii, Rosji, USA, Zambii, Kanadzie, Norwegii, Grenlandii. W Polsce jego zasoby zostały stwierdzone w Beskidach.

Aegirin jest kamieniem o wysokiej energii, jest kamieniem uczciwości, czystości i czystych myśli. Aegiryn pomaga wyjść z negatywnego myślenia, dostrzec pełen obraz wydarzeń i sytuacji, podążać za prawdziwą misją i prawdą – szczególnie wtedy, kiedy wyczuwalny jest opór wewnętrzny lub otoczenia.

Minerał ten wzmacnia pozytywne wibracje, ochrania przed utratą energii, wzmacnia zaufanie do samego siebie, ma także działanie ochronne i oczyszczające. Posiada świetlistą energię – mimo czarnego koloru, pomaga w przezwyciężeniu złego nastroju, także stanów depresyjnych. Aegirinu można używać do odzyskiwania siły i mocy, otrzymania prowadzenia.

Dobrze współpracuje z mołdawitem, tektytem, azeztulitem, czarnym turmalinem, chryzoprazem, perydotem, chalkopirytem, i z kamieniem nebula stone. Wzmacnia działanie innych kamieni leczniczych. Oczyszcza i równoważy czakrę podstawy, serca i splotu słonecznego; połączony jest z energią Ziemi. Pozytywna energia kamienia pozwala odnaleźć szczęście i radość w życiu.

 

Pod względem ochronnym aegirin ochrania przed atakami psychicznymi na wszystkich poziomach. Sprawia, że jest się niewidzialnym dla negatywnych sił i energii. Pomaga właścicielowi w podążaniu za własnymi przekonaniami i postępowaniu w zgodzie z własna moralnością; wspomaga również w wykonywaniu obowiązków – zawodowych i związanych z życiem prywatnym. Łagodzi skutki stresu i presji grupowej, pomaga w samoakceptacji. Dostarcza nadziei i siły wewnętrznej w stanach załamania, niewiary w siebie, w czasie choroby lub kiedy spotykasz się ze złą energią. Wzmacnia działanie układu immunologicznego, usuwa toksyny. Neutralizuje działanie pola elektromagnetycznego.

Aegirin jest szczególnie polecany lekarzom i pielęgniarkom, którzy na co dzień w swej pracy mają styczność z negatywną energią. Jest też idealnym talizmanem dla turystów – ochroni bowiem przed negatywną energią nieznanych ludzi i miejsc. Kamień pomaga w walce ze swoimi słabościami i myślami, wspomaga walkę z nałogami. Można go nosić przy sobie lub trzymać w domu.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię