USA przeznaczają 200 mln dolarów dla Ukrainy

Stany Zjednoczone przekażą dodatkowe 200 milionów dolarów dla Ukrainy. Pieniądze mają pójść na cele obronne, w związku z zagrożeniem rosyjską inwazją.

Administracja Joe Bidena zdecydowała o przyznaniu tej sumy w ubiegłym miesiącu – informuje wysoki rangą urzędnik Białego Domu. „Tak, jak mówiliśmy, wspieramy suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Będziemy dalej udzielać jej potrzebnego wsparcia” – powiedział urzędnik.

Informacja o wsparciu zbiegła się z wizytą amerykańskiego sekretarza stanu Antony’ego Blinkena w Kijowie. W ukraińskiej stolicy spotka się on z prezydentem Wołodomyrem Zełenskim oraz szefem tamtejszego MSZ Dmytro Kułebą. Tematem rozmów będzie sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej.

Amerykański sekretarz stanu i szef ukraińskiej dyplomacji będą dyskutować o działaniach na rzecz powstrzymywania Rosji przed dalszą agresją, praktycznym wsparciu Ukrainy przez Stany Zjednoczone, ale też dyplomatycznych zabiegach w celu uregulowania ukraińsko-rosyjskiego konfliktu.

Antony Blinken spotka się też z personelem ambasady USA, by poinformować ich o planach działań na wypadek rosyjskiej agresji.

IAR

Co dziwi Polaków w USA?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię