Amerykański sekretarz stanu A. Blinken: celem USA jest zapobiegnięcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę

Foto: Twitter @SecBlinken

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w Berlinie, że celem USA jest zapobiegnięcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Polityk spotkał się dzisiaj z minister spraw zagranicznych Niemiec Annaleną Baerbock.

Jak mówił sekretarz stanu na konferencji prasowej po spotkaniu, amerykańscy i europejscy partnerzy będą działać jednomyślnie w sprawie Rosji i Ukrainy, ponieważ jedność świadczy o naszej sile. Zapowiedział, że „jeśli jakiekolwiek siły rosyjskie przejdą przez ukraińską granicę, to będzie na to szybka i zdecydowana odpowiedź”.

Antony Blinken dodał, że Rosja ma wiele narzędzi, którymi może prowadzić działania destabilizujące, w tym ataki hybrydowe i paramilitarne. Dlatego też rozpatrywany jest każdy możliwy scenariusz rosyjskiego ataku, w celu opracowania odpowiedzi na każdy z nich.

 

Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock zgodziła się ze słowami Blinkena. Dodała, że Unia Europejska, NATO i kraje grupy G7 zdecydowały, że każdy dalszy agresywny krok Rosji będzie oznaczał wyższe sankcje. „To nic innego jak kwestia utrzymania pokoju w Europie. Dla nas to najważniejsza sprawa” – dodała.

IAR

Joe Biden zapowiada zwiększenie obecności wojskowej na wschodniej flance NATO jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię