Prezydent. J. Biden precyzuje słowa ws. Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden powiedział, że jakiekolwiek naruszenie granic Ukrainy przez wojska rosyjskie zostanie uznane za inwazję i spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią.

Wypowiedź Bidena ma związek z jego wcześniejszą sugestią, że reakcja Zachodu może być uzależniona od skali rosyjskiej agresji wobec Ukrainy.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Joe Biden przyznał, że wewnątrz NATO są rozbieżności co do odpowiedzi na potencjalny rosyjski atak – w zależności od tego czy jest to drobne naruszenie czy inwazja na pełna skalę.

 

Słowa amerykańskiego prezydenta wywołały krytykę, że mogą zostać zinterpretowane jako przyzwolenie na agresję. Dziś Biden sprecyzował swoją wypowiedź. „Powiedziałem jednoznacznie prezydentowi Putinowi, i jest to dla niego jasne, że jeśli jakiekolwiek zgromadzone rosyjskie oddziały przekroczą granicę Ukrainy to będzie to inwazja i spotka się z poważną i skoordynowaną odpowiedzią ekonomiczną” – mówił amerykański prezydent.

Biden dodał, że USA i sojusznicy muszą być także przygotowani na inne działania Rosji, takie jak akcje nieumundurowanych oddziałów czy cyberataki. Prezydent USA dodał, że minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba ma pełną rację gdy mówi, iż Ukraina ma jednoznaczne poparcie Stanów Zjednoczonych.

IAR

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię