Sensacja w branży gier video! Microsoft kupuje Activision Blizzard.

Wszystko wskazuję na to, że Microsoft staję się prawdziwym hegemonem branży gier wideo. Po zeszłorocznym przejęciu Bethsedy pora na kolejnego giganta w postaci Activision Blizzard, firmę zarządzającą takim tytułami jak minimum Call of Duty i Diablo.

Kupno Activision Blizzard przez Microsoft to największy tego typu zakup w historii branży gier wideo. Za ile? 68,7 miliarda dolarów. Rynek może zmienić się nie do poznania.

„Dziś nadeszła historyczna chwila. Jesteśmy podekscytowani mogąc ogłosić, że światowej sławy marki i utalentowani ludzie z Activision Blizzard dołączą do zespołu Xbox”, znajdujemy na profilu Xbox Polska na Twitterze.

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft zostanie trzecią siłą w branży gamingowej.

Po sfinalizowaniu transakcji w 2023 roku podatkowym Microsoft stanie się trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami ustępując jedynie Tencent i Sony.

„Do czasu zamknięcia tej transakcji Activision Blizzard i Microsoft Gaming będą nadal działać niezależnie. Gdy umowa zostanie sfinalizowana, Activision Blizzard będzie podlegać mnie jako dyrektorowi generalnemu Microsoft Gaming.” – powiedział dyrektor generalny Microsoft Gaming, Phil Spencer

 

Co to oznacza dla graczy?

Microsoft chce umieścić w usłudze Xbox Game Pass i PC Game Pass jak najwięcej tytułów Activision Bizzard – również te nowe. Zatem takie produkcje jak kolejne odsłony Call of Duty i aktualnie powstające Diablo 4 mogą pojawić się w Game Passie!

Cóż, pozostaję nam jedynie czekać i czekać i obserwować jak branża rozrywki interaktywnej zmienia się na naszych oczach!

jd

8 najlepszych aplikacji do przetwarzania w chmurze dla małych firm

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię