5 sprawdzonych sposobów na pozbycie się pecha

Pech to nic przyjemnego, czasami wręcz wydaje się nam, że nas prześladuje. Czy jest sposób, aby się go pozbyć? jak to zrobić? Te pytania zadaje sobie wciąż wielu ludzi.

Prawda jest bowiem taka, że wbrew przekonaniom wielu z nas zmaga się z pechem. Istnieje wiele pomysłów na to jak pozbyć się pecha ze swojego życia. Jedne są bardziej skuteczne, drugie mają niewielki wpływ na zmianę losu. Ważne jest aby wybrać. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów.

1. Metoda naukowa

Richard Wiseman z uniwersytetu w Hertfordshire jest autorem książki „Kod szczęścia”. Osiem ostatnich lat swojego życia naukowiec poświęcił na badania dwóch grup ludzi -pechowców i szczęśliwców. Jedną z pierwszych istotniejszych rzeczy, które odkrył, to fakt, że szczęście i pech nie są kwestią wyłącznie przypadku. Nie zależą też od jakichś wrodzonych, wyjątkowych cech charakteru szczęściarzy, ich inteligencji, talentów czy też zdolności parapsychicznych.

Szczęściarze charakteryzują się konkretnym stanem umysłu, z którego wynika ich nastawienie do świata i sposób zachowania. Jak twierdzi prof. Wiseman – „Nikt nie rodzi się szczęściarzem czy pechowcem” – o tym fakcie bowiem, w dużej mierze decyduje jak ułoży się jego życie. Według autora recepta na szczęście jest dosyć prosta, wystarczy przyswoić sobie cztery mentalne zasady aby pozbyć się pecha:

  • jak najlepiej staraj się wykorzystywać nadarzające się okazje;
  • słuchaj swojej intuicji;
  • spodziewaj się najlepszego;
  • zamieniaj pech w szczęście – szukaj pozytywnych aspektów w pechowych wydarzeniach.

 

2. Zaklęcia na odwrócenie pecha

Pech może być następstwem klątwy lub negatywnej energii. Aby się go pozbyć można wykorzystać moc zaklęcia „magiczny pancerz”, którego celem jest odepchnięcie wszelkich złych energii, które mogą mieć wpływ na życie człowieka. Zaklęcie jest proste do wykonania, nikomu nie powinno sprawiać problemów.

Czego będziemy potrzebować?

  • 3 cebule;
  • soli (może być kuchenna);
  • 1 zdjęcia z naszym wizerunkiem;
  • 1 białej świecy

Aby rzucić zaklęcie zaczynamy od wyboru miejsca gdzie nikt nie będzie nam przeszkadzał. Następnie siadamy przy stole i zapalamy świecę, tuż przy niej układamy nasze zdjęcie a na nim cebule. Wokół świecy i zdjęcia rozsyp sól – w taki sposób aby tworzył krąg. Następnie weź głęboki oddech, przez chwilę obserwuj płomień świecy, zamknij oczy i zacznij medytację – oddychaj powoli, aby uspokoić umysł. Czas medytacji jest indywidualny, zależy od czasu, w którym potrafimy się wyciszyć – nie śpiesz się, nie poganiaj sam siebie. Kiedy już osiągniemy stan wyciszenia wypowiadamy następujące zaklęcie:

„Niech ten krąg świetlny zapewni mi ochronę,

Niech Matka Ziemia zapewni mi osłonę,

Niech siły natury szczęściem mnie obdarzą,

Pozytywną energię niechaj mi przekażą,

Niech świecy płomień mnie oświeci,

Niechaj wszelki Pech z życia uleci,

Niech Wody Ziemi mnie prowadzą,

Wszystkie Żywioły niechaj szczęścia dodadzą

Co wypowiedziane niechaj się stanie.”

Zaklęcie koniecznie trzeba wypowiadać z zamkniętymi oczyma inaczej nie zadziała, po wypowiedzeniu słów miej zamknięte oczy jeszcze przez jakiś czas. Kiedy poczujesz przypływ pozytywnej energii zdmuchnij płomień świecy – tym czynem roztoczysz wokół siebie ochronna energię. Ważne jest też, aby cebule użyte podczas rzucania zaklęcia zjeść podczas następnego posiłku – koniecznie w surowej postaci, nie wolno jej gotować ani smażyć (można np. ją wykorzystać do kanapek z pomidorem, surówki lub sałatki). sól zgarnij ze stołu i rozsyp w ogródku lub wokół drzwi wejściowych. Wykorzystane zdjęcie schowaj w bezpiecznym miejscu.

3. Rytuał na przegonienie pecha

Wszelkie rytuały są bardzo skuteczne – także te na odepchnięcie pecha. W różnych kulturach ludzie mają różne sposoby na pozbycie się pecha – często związane są z przesądami – np. stukanie w niemalowane drewno lub rzucanie solą za plecy. Co ciekawe rytuały można stworzyć samodzielnie, niejednokrotnie przypadkowo. Jeżeli zauważymy, że wykonanie jakiejś czynności raz nam pomogło, warto ją powtórzyć następnym razem. Czynności, które wykonujemy aby świadomie pozbyć się pecha mają ogromne znaczenie na funkcjonowanie umysłu – przede wszystkim działają uspokajająco, człowiek zaczyna czuć się pewniej i myśleć w inny sposób. To trochę tak jak z placebo – coś nam dolega, jesteśmy przekonani, że dostajemy lek, tymczasem otrzymujemy placebo – nie zmienia to faktu, że czujemy się pewniej i spokojniej. Rytuał stworzony samodzielnie musi opierać się na wierze i silnym przekonaniu w jego faktyczną moc – nie jest to łatwe, szczególnie dla sceptyków. Niekiedy nasza intuicja podpowiada nam, że powinniśmy wykonać jakiś konkretny gest-zróbmy to!

4. Domowy sposób na pecha

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się pecha jest oczyszczający prysznic. Aby skorzystać z tej metody należy umyć dokładnie całe ciało z odpowiednią intencją powtarzaną w umyśle. Podczas całego procesu należy skupić się na pozytywnych przeżyciach i doświadczeniach, wskazane jest wizualizowanie sobie pozytywnego rozstrzygnięcia naszych obecnych problemów i zmartwień. Osoby, którym przykre rzeczy zdarzają się często powinny stosować metodę oczyszczającego prysznica za każdym razem – przynajmniej 3 razy w tygodniu. Metody nie można zastosować w wannie, woda bowiem musi znajdować się w ciągłym ruchu. Kapiąc się w wannie pech upraszczając nie spłynie, kąpiemy się wówczas we własnym pechu.

5. Talizmany

Znaczna część ludzi wierzy w moc przedmiotów. Źródłem ich mocy jest już sama wiara człowieka w to, że przynoszą szczęście, ładują pozytywną energia. Talizmany koncentrują wewnętrzna siłę noszącej je osoby. Talizman można kupić w sklepie lub w Internecie, jest wiele takich, które dedykowane są przyciąganiu szczęścia – m.in. Jednorożec Plantagenetów, Gwiazda Arcygamy, Zamknięta Triada, Duos Celtica, Smocza Gwiazda, Pieczęć Szczęścia, pierścień Atlantów i wiele, wiele innych. Niektórzy z nas już mają swój „szczęśliwy” przedmiot np. długopis. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że największą moc posiadać będzie talizman wykonany samodzielnie. Można go zrobić ze znalezionej monety, lub ładnego kamienia, bursztynu, itp.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię