Ocet jabłkowy, winny, balsamiczny i ich właściwości

Ocet to roztwór kwasu octowego. Na rynku mamy do wyboru między innymi trzy rodzaje octów. Może być to ocet jabłkowy, balsamiczny, czy winny. Czym się one różnią i który najlepiej, do czego wybrać?

Ocet jabłkowy jest produkowany z samych jabłek albo z musu jabłkowego. Jest to źródło witamin. Znajdziemy tam witaminy takie jak A, C, B, E. Ten rodzaj octu jest polecany najbardziej osobą będącym na diecie odchudzającej. Dobrze jest go stosować także w przypadku, gdy chcemy zadbać o naszą talię. Ocet ten zmniejsza apetyt, odkwasza organizm, usprawnia pracę jelit.

 

Ocet winny produkowany jest z wina. Można go zrobić zarówno z wina białego, jak i czerwonego. Smak tego octu jest zależny od tego, ile czasu dojrzewał. Im dłużej, tym lepiej. Ocet winny zawiera magnez, potas i fosfor. Bardzo dobrze ocet winny pasuje do czerwonego mięsa. Ocet winny biały, jak i czerwony nadaje się także do warzywnych sałatek. Ocet winny pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, wspomaga pracę wątroby, ma działanie bakteriobójcze, zmniejsza wystąpienia chorób serca i powstania miażdżycy.

Ocet balsamiczny jest produkowany z winogron. Ma czerwony wygląd i łagodniejszy smak niż ocet spirytusowy. Jest substancją lepką i gęstą. Ocet ten wykorzystuje się do sałatek, marynat, czy sosów. Ocet balsamiczny pomaga w trawieniu, w dolegliwościach żołądkowych. Ma także działanie bakteriobójcze.

Dzięki temu, że mamy do wyboru tyle rodzajów octów, to możemy eksperymentować w kuchni jak i odpowiednio zadbać o nasze zdrowie.

11 mitów na temat jajek

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię