Egzotyczne i niedrogie miejsca na emeryturę

Jeśli myślisz o emeryturze poza granicami USA, jest wiele ciekawych opcji które możesz rozważyć.
Meksyk, a może Panama? Odpowiednio wybrane miejsce pozwoli ci żyć w taki sposób, w jaki sobie wymarzysz: wspinając się po górach, żyjąc pełnią miejskiego życia czy wylegując się na plażach.

Tak czy inaczej jeśli chcesz się przenieść za granicę będziesz musiał znaleźć najpierw schronienie, pożywienie i to, co chcesz robić. Oto miejsca które powinny spełnić wszystkie oczekiwania przyszłego emeryta.

1. Panama

Emerytura-Panama

To państewko ma najatrakcyjniejszy program świadczeń specjalnych dla rezydentów zza granicy i emerytów. Dobrej jakości opieka medyczna i nowoczesne szpitale znajdziesz praktycznie na terenie całego kraju. Panama to rozwijający się kraj, gdzie wciąż można przejechać taksówką całe miasto za 1 lub 2 dolary, odwiedzić fryzjera w podobnej cenie i zjeść dobrą kolację z butelką porządnego wina za cenę 30 dolarów.

2. Malta

Emerytura-Malta

Obok niemal idealnego klimatu życie na Malcie jest łatwe i niedrogie, przestępczości prawie nie ma, a Maltańczycy są bardzo gościnni. Na dodatek stali rezydenci zza granicy płacą podatek dochodowy w wysokości 15%, a podatku od nieruchomości nie ma w ogóle. Opieka medyczna jest wspaniała, a bariera językowa prawie nie istnieje, ponieważ niemal wszyscy na Malcie mówią po angielsku.

3. Urugwaj

Emerytura-Paragwaj

Państwo to posiada nowoczesną, w pełni rozwiniętą infrastrukturę, świetne autostrady, dobrą komunikację i zachwycające plaże. Urugwaj jest gwarny podczas sezonu. Poza sezonem państwo staje się ciche i senne. W kraju tym czujesz się jak w Europie, tylko panują ceny rodem z Trzeciego Świata. Urugwaj to państwo, w którym dolar ciągle mocno stoi. Życie ułatwia przyjazna polityka imigracyjna, a obywatelstwo można tu dostać bez większego wysiłku.

4. Meksyk

Emerytura-Meksyk

Oprócz wspaniałej pogody, bogatej kultury i niskich cen największą atrakcją Meksyku jest jego bezpośrednie sąsiedztwo z USA. Ta bliskość ułatwia decyzję o spędzeniu tam jesieni swojego życia. Ponadto, kraj ten, szczyci się bardzo dobrą opieką medyczną, gdyż wielu praktykujących lekarzy meksykańskich otrzymało wykształcenie w USA i Europie.

 

5. Argentyna

Koszt życia w Argentynie jest bardzo niski, dzięki czemu twoje środki emerytalne mogą wystarczyć na bardzo długi czas. Kraj ten ma do zaoferowania to, co najlepsze: niskie ceny i rozwijającą się gospodarkę. To z kolei oznacza, że w Argentynie tworzy się wiele miejsc pod inwestycje. Zamieszkać możesz we wspaniałej metropolii Buenos Aires, w którym toczy się bogate życie kulturalne. Jeżeli szukasz błogiego spokoju możesz kupić wspaniałe rancho na pięknej argentyńskiej wsi.

6. Malezja

Emerytura-Malezja

Malezja ma wiele do zaoferowania: gwarne miasta, nowoczesną infrastrukturę, wysokiej jakości opiekę medyczną, niedrogie owoce morza i tanie zabiegi spa. Ponadto, to raj dla miłośników morza i golfu. Kraj ten oferuje też przyjazny program dla pragnących spędzić tu emeryturę obcokrajowców. Składający wnioski otrzymują najpierw pięcioletnią wizę, na której mogą do woli wyjeżdżać i wjeżdżać do kraju. Nie istnieje też minimalny limit okresu rezydencyjnego. Po pierwszych pięciu latach posiadacze wiz mogą starać się o pobyt stały.

7. Ekwador

Emerytura-Ekwador

Trudno jest określić jeden powód, dla którego warto spędzić emeryturę w Ekwadorze. Z pewnością sprzyjają temu niewysokie ceny i piękno kraju, a także wysokie standardy życia. Ekwador nie jest zagubionym na krańcu świata państewkiem. To kraj wielu możliwości, gdzie klasa średnia dopiero zaczyna się formować. Największym bogactwem tego kraju są jego mieszkańcy. Ekwadorczycy mieszkają w zagubionych w dżungli osadach nadrzecznych, wioskach rybackich u wybrzeży Pacyfiku, odosobnionych farmach, w starych hacjendach i kolonialnych miasteczkach.

20 pomysłów na „odmłodzenie” dojrzałego związku

2 KOMENTARZE

    • Miejsca w których jest duży ruch turystyczny – tzn. głównie rejony półwyspu Jukatan oraz okolice Baja California są jak najbardziej bezpieczne

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię