Najbardziej kłótliwe znaki zodiaku

Konflikty dla nikogo nie są przyjemnością, choć niektórzy mają zdanie, że czasami warto się pokłócić, wyładować swoje emocje i pokazać swój punkt widzenia.

Psycholodzy uspokajają, że w kłótniach nie ma nic niepokojącego, pod warunkiem, że zdarzają się raz na jakiś czas. Jeżeli jednak zdarzają się co chwilę – nie wróży to raczej niczego dobrego.

Na kłótliwość wpływa wiele cech – przede wszystkim cechy charakteru. Są takie osoby, z którymi przez ich spokojny i ugodowy charakter wręcz nie da się pokłócić. Bywają jednak i tacy, z którymi wręcz nie da się nie pokłócić – ich trudny, wybuchowy charakter, ciągła prowokacja i nieumiejętność przyznania się do błędu sprawiają, że kłócą się wszędzie tam gdzie się pojawią.

 

Pewne cechy przypisane są do znaków zodiaku, niektóre z nich są bardziej konfliktowe niż inne – poniżej przedstawiamy trzy najbardziej kłótliwe znaki zodiaku.

Baran

Baran z natury jest agresywny i nieskłonny do kompromisu. Oczekuje, że wszystko będzie zawsze działo się po jego myśli – gdy tak się nie dzieje, wpada w złość. Potrafi zrobić awanturę ze wszystkiego – zawsze znajdzie sobie wystarczający powód aby się zdenerwować i do czegoś przyczepić. Chce aby wszyscy mu potakiwali, chociaż nawet to nie zawsze pozwoli na uniknięcie kłótni.

Z Baranem nigdy nie można mieć pewności co do aktualnego stanu emocjonalnego – są bardzo niestabilne emocjonalnie, mają w sobie wiele agresji. Niektóre Barany nawet starają się ją tłumić – jednak ta, w końcu wybucha. Z reguły jedynym znanym im sposobem rozwiązywania konfliktów jest rozwiązanie siłowe – zamiast prowadzić dialog i poszukiwać kompromisu wolą zastraszać i wymuszać swoje racje.

Barany mają często zawyżone mniemanie o sobie, są przekonane o swej wyższości i doskonałości, zawsze wiedzą wszystko najlepiej, zawsze mają rację. Uwielbiają krytykować i pouczać innych.

Cokolwiek by się nie zrobiło dla Barana zawsze będzie źle. Nie potrafią zrozumieć, że ktoś może odmówić czegoś, czego oczekują. Są apodyktyczne i nietolerancyjne. Obrażają się o najdrobniejsze szczegóły jeżeli tylko coś pójdzie nie po ich myśli. Są jak małe, rozpieszczone dzieciaki, z których większość niestety nie wyrasta.

Rak

Rak jest najlepszym przykładem na to, że pozory mylą. Sprawia niby wrażenie osoby niezwykle wrażliwej, ciepłej i życzliwej, co więcej – faktycznie taki jest, pod warunkiem, że wszystko przebiega po jego myśli. W przeciwnym wypadku pokazuje swoje drugie oblicze i przestaje być miło.

Druga twarz Raka nie należy do sympatycznych, zranione lub zdenerwowane są zdolne do okrutnej zemsty. Każdą odmowę lub uwagę traktują jako osobistą zniewagę.

Wszystko biorą do siebie – w głębi duszy są bowiem przekonane o swojej nieomylności, lubią narzucać innym swoje poglądy. Uważają, że wszystko wiedzą najlepiej oraz w swoim postępowaniu kierują się dobrem ogółu.

Raki w stosunku do innych ludzi mają ogromne oczekiwania. Nie istnieje dla nich coś takiego jak bezinteresowna pomoc, zawsze oczekują czegoś w zmian – najczęściej wdzięczności i posłuszeństwa. Jeżeli spotykają kogoś kto nie chce im tego dać – zaczyna się wojna, w której Rak stawia się na miejscu wykorzystanej i skrzywdzonej osoby.

Skorpion

Skorpiony są bardzo zaborcze, zazdrosne i bardzo mściwe. Ich wnętrza skrywają wiele negatywnych emocji, z którymi nie potrafią sobie poradzić, nad którymi nie potrafią zapanować.

Związki i przyjaźnie ze Skorpionami są trudne i niemal zawsze toksyczne. Są po prostu ciężkie w obyciu – głównie przez swoją nadwrażliwość i zbyt intensywną emocjonalne reagowanie.

Dla Skorpiona wystarczy jedno niewłaściwe słowo, krzywe spojrzenie lub brak reakcji aby go śmiertelnie zranić.

Znieważony Skorpion – nie odpuści, gotów jest poświęcić całe swoje życie dla zemsty. a nie wiele zda się próba rozmowy czy przeprosiny. Skorpion potrafi skrywać urazę latami, kiedy nadarzy się okazja zemści się niespodziewanie chociażby po 30 latach.

Trudno normalnie porozmawiać ze Skorpionem na różne tematy, będzie ignorował, bagatelizował a nawet próbował ośmieszać argumenty. Jest bardzo emocjonalny i wrażliwy, jest też strasznym złośliwcem – bawi go „wbijanie innym szpili”, czasami wręcz robi to wprost. Osoby urodzone w tym znaku mają trudną i bardzo skomplikowaną osobowość.

Siedmioletnie cykle życia człowieka

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię