10 najpopularniejszych książek motywacyjnych dla mężczyzn

 

1. „Być jak Superman. Teoria i praktyka osiągania niemożliwego” Steven Kotler

„Być jak superman” to książka dla mężczyzn, którzy chcieliby zaprogramować swoje życie na sukces. Autor prezentuje pojęcie przypływu, które znane jest każdemu z nas. To stan, w którym działa się jak natchnionym, jest się całkowicie pochłoniętym przez konkretną rzecz, a wyniki przerastają najśmielsze oczekiwania. Steven Kotler wyjaśnia dokładnie to zjawisko wykorzystując swoje doświadczenie z kontaktów z zawodnikami sportów ekstremalnych. Pokazuje czytelnikowi, w jakim sposób można przenieść te doświadczenia na codzienne życie i czerpać z tego korzyści.

2. „Bądź jak woda, przyjacielu. Nauki Bruce’a Lee” Shannon Lee

Bruce’a Lee nie trzeba nikomu przedstawiać, nawet osoby, które nie interesują się sztukami walki wiedzą, że był mistrzem kung-fu. Filmy z jego udziałem to prawdziwy majstersztyk, który nie traci na wartości mimo upływu lat. Jednak nie wiele osób wie, że był on również filozofem, który już w bardzo młodym wieku zrozumiał, że sztuka walki to metafora spełnionego życia. Stworzył własną filozofię „bądź jak woda”, która opierała się na tym, że naśladując naturę wody, jej delikatność i siłę, możemy osiągnąć własny naturalny stan przepływu. Córka Bruce’a Lee przybliża myśli i nauki swojego ojca. Dzięki nim czytelnik zyska w życiu spokój, pewność siebie i wolność.

3. „Jak uwolnić swój nadprzyrodzony potencjał. Jak zwykli ludzie mogą robić niezwykłe rzeczy” Joe Dispenza

Dzięki powyższej książce odkryjesz swoje nadprzyrodzone zdolności, dowiesz się jak wpływać na swoją rzeczywistość, rozwój duchowy i osobisty i będziesz miał okazję stać się twórcą własnej przyszłości. Uwolnisz swój nadprzyrodzony potencjał dzięki odkryciu nieograniczonych możliwości. Przedstawione w książce medytacje i narzędzia, pozwolą na osiągnięcie wyższego stanu świadomości i połączenie z wyższą energią. Książka umożliwia czytelnikowi prowadzenie spokojnego, szczęśliwego i pełnego sukcesów życia.

4. „Mężczyzna też człowiek” Wojciech Eichelberger, Renata Arendt-Dziurdzikowska

Powyższa książka jest skierowana do mężczyzn, którzy ciągle mają poczucie, że muszą się dostosować do określonych ram i wymagań. Autorzy wzięli sobie za cel przekonanie mężczyzn, że nie ma idealnej recepty na bycie męskim. Najważniejsze w poszukiwaniu męskości jest samopoznanie i samozrozumienie, które pozwolą na odnalezienie klucza do bycia sobą. Głównym przesłaniem książki jest – „Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój – tylko ty sam możesz go sobie dać”. Jest to odpowiednia pozycja, żeby zrozumieć, że pogoń za wyznaczonymi społecznie ideałami jest niepotrzebna.

5. „Odwaga bycia nielubianym” Kishimi Ichiro

Książka, która cieszy się ogromną popularnością w Azji wyruszyła na podbój Europy. Pokazuje ona, że każdy decyduje o własnym życiu i może wyzbyć się bagażu zwątpienia oraz cudzych oczekiwań. Przedstawiony w niej punkt widzenia wyzwala, daje odwagę do zmiany i do ignorowania ograniczeń stawianych przez otoczenie i samego siebie. Wielu czytelników podkreśla, że książka miała przełomowe znaczenie w ich życiu, ponieważ nauczyli się żyć zgodnie z samym sobą.

6. „Będąc sobą, zmieniasz świat” Dain Heer

W powyższej pozycji czytelnik znajdzie wiele praktycznych rad, ale nie przy pomocy konkretnych poleceń, a pytań, na które sam musi znaleźć odpowiedź. Nie jest to kolejna pozycja, w której można znaleźć gotowe rady, każdy musi wejść na swoją drogę sam. Autor wykorzystuje w swojej publikacji pytania, które pomagają czytelnikowi zrozumieć, co jest dla niego dobre, jaką drogę w życiu wybrać i jakie wartości są dla niego najważniejsze. Książka idealnie sprawdzi się dla osób, które pragną zmienić swoje życie i wierzą, że jest to możliwe, ale brakuje im metod i narzędzi, żeby to zrobić. W niej znajdą to, czego potrzebują.

7. „Mistrz życia” Michał Rozkrut

W powyższej książce czytelnik znajdzie praktyczne rady, które dzięki swojej uniwersalności działają na każdego. Oparte są na konkretnych strategiach i uwarunkowaniach psychologicznych. Zaproponowane metody bazują na długoletnim doświadczeniu autora, a sama książka powstawała 2 lata. Proste wskazówki sprawdzą się dla osób, które nie mają jeszcze osiągnięć, pozycji społecznej ani stabilności finansowej. Wystarczy tylko wiedzę wcielić w życie i powoli obserwować zachodzące w nim zmiany na lepsze.

8. „Naucz ich, jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności” Bartłomiej Stolarczyk

Ta książka to idealny wybór dla osób, które mają problem z asertywnością. Autor nie rozumie jednak tego pojęcia w powszechnie znanym wąski znaczeniu, ale do umiejętności komunikowania o naszej niechęci do pewnych rzeczy, dodaje jeszcze umiejętność zachowania kultury w trudnych sytuacjach i dyplomacji. Pozycja może okazać się niezwykle ważna i odmienić świat osób, które od zawsze dostosowywały się do uwag, które słyszały już w dzieciństwie i przeniosły swoją podatność na sterowanie do dorosłego życia.

9. „Haker umysłów” Andrzej Batko

Powyższa pozycja jest idealnym uzupełnieniem wiedzy dla osób, które zawodowo zajmują się sprzedażą, marketingiem i prezentacją perswazyjną. Dzięki niej czytelnik dowie się, w jaki sposób można przyciągnąć i utrzymać uwagę słuchacza lub czytelnika oraz kontrolować własne emocje i reakcje. Dzięki zaprezentowanym metodom będzie on w stanie uzyskać dostęp do ludzkiego umysłu, niczym haker do systemów komputerowych. Perfekcyjne opanowanie takich możliwości widzimy na co dzień. Ludzie, który znają te techniki potrafią wpływać na myśli, uczucia, decyzje i zachowania innych. Jednak dostęp do ludzkiego umysłu można wykorzystać również w obronie przed manipulacją, jakiej możemy być poddawani.

10. „Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej” Atul Gawande

Powyższa książka idealnie sprawdzi się dla osób, które mają problem z wykonywaniem prostych codziennych obowiązków, ale także realizacją większych przedsięwzięć. Prostym, ale skutecznym rozwiązaniem okazują się checklisty. Autor podpowiada, w jaki sposób jest skonstruować, aby wykonanie założonych zadań było możliwe. Jego zdaniem każdy, nawet największy problem da się rozwiązać przy pomocy przedstawionej metody. Wybitny amerykański chirurg i jedna ze stu najbardziej wpływowych osób według magazynu „Time”, udowadnia na swoim przykładzie, że dzięki dobrze rozpisanej chceckliście można usprawnić służbę zdrowia na całym świecie.

 

“Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk bestsellerem w USA!

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię