Kawa i jej 11 niezwykłych zastosowań

Pijesz kawę? Zachowaj fusy! Kawa nie tylko jest dobra do picia. Fusy z kawy jak i jej ziarna można wykorzystać na wiele innych sposobów pożytecznych na co dzień w domu.

1. Usuń nieprzyjemne zapachy

Ziarnka kawy umieść w miejscu, w którym utrzymuje się nieprzyjemnych zapach. Kawa wchłonie go pozostawiając tylko swój kawowy aromat.

 

2. Peeling

Fusy po kawie wspaniale nadają się do peelingu ciała. Możesz je wymieszać z miodem lub olejkiem. Taki peeling pozostawi twoją skórę wygładzoną i zmiękczoną.

3. Odstraszacz komarów i mrówek

Posyp miejsca gdzie lubią przebywać mrówki zmieloną kawą. Latem przed wyjściem na zewnątrz posmaruj skórę zmieloną kawą, a komary będą się trzymać z daleka.

4. Drewniane podłogi i meble

Zadrapania? Wymieszaj fusy z odrobiną wody i wcieraj gęstą pastę w drewno. Nie tylko rysy się wypełnią, ale również twoją podłoga i meble odzyskają blask.

5. Odśwież i odżyw kolor ciemnych włosów

Jeśli masz ciemne włosy fusy po kawie nawilżą je, a twój włos odzyska blask i głębię koloru.

6. Udrożnij rury

Pozbędziesz się osadu z wapnia w rurach dzięki zmielonym ziarnom kawy. Trzy razy w tygodniu wsypuj je do odpływów zalewając je gorącą wodą.

7. Lśniące garnki i patelnie

Twoje garnki odzyskają blask jeśli umyjesz je fusami po kawie. Posyp zabrudzone naczynia fusami i pozostaw na kilka godzin.

8. Naturalny barwnik

Fusy po kawie możesz użyć do zabarwienia jajek, ubrań i innych materiałów. Zawiń fusy w gazę (lub filtr do kawy) i zalej wrzątkiem na około 5–10 minut. W powstałym wywarze zanurz rzecz na około 30 minut.

9. Nawóz do roślin

Wymieszaj ziemię w roślinach doniczkowych lub w ogrodzie z fusami. Twoje kwiatki zaczną dużo szybciej rosnąć.

10. Środek anty-pchli

Umyj fusami po kawie swojego czworonoga. Pozbędziesz się pcheł w naturalny i bezpieczny dla zdrowia sposób.

 

11. Dodatek do sosów

Sos gulaszowy będzie miał głębszy i wyraźniejszy smak i ciemniejszy kolor po dodaniu do niego zaparzonej, odfiltrowanej kawy.

Plamy trudne do usunięcia? Mamy na nie niezawodne sposoby!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię