Dlaczego powinniśmy usunąć stare konta w Internecie i jak to zrobić?

Jak i dlaczego powinieneś dezaktywować stare konta w różnych serwisach?

Na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nigdy nie stworzyły jakiegokolwiek konta w obrębie Internetu. W końcu niesie to za sobą wiele zalet, które dostarczają użytkownikowi pełnię korzyści w pochłanianiu treści, a algorytm dopasuje je indywidualnie dla danej osoby w zależności od przeglądanych rzeczy. Brzmi wspaniale, prawda? I tak i nie. Wszystko zależy od tego, czy posiadamy władzę nad wykreowanymi kontami i czy nie będziemy ofiarami naszego zapominalstwa w zarządzaniu nimi.

 

Kto choć raz nie zapomniał tego jednego konta, jakie zaginęło w próbie czasu w odmętach naszego umysłu, niech pierwszy rzuci kamieniem. Mniejszy kłopot, gdy zapomni się nazwy użytkownika, bądź hasła, ale za to pamięta się użytego maila do nadesłania na skrzynkę odbiorczą linku do resetowania hasła. Gorzej, gdy uleci nam wiedza o wszystkim, co związane z kontem, albo w jeszcze gorszym wariancie, nasz osobisty dysk twardy w czaszce wyczyści informacje, że takie a takie konto na takiej a takiej stronie kiedykolwiek istniało. Wtedy robi się dość niebezpiecznie.

Jak wygląda to niebezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta oraz oczywista, jednakże na przekór tego, że większość z nas ją zna i jest jej świadoma, mamy skłonności do bagatelizowania problemu. Nie wiemy jakie zabezpieczenia posiada dana strona. Możemy tylko ufać, że przekazywanie pieczy naszych wrażliwych informacji będzie chroniona i nigdy nie wyjdą one na światło dzienne. Bardzo często jest to tylko nasze pobożne życzenie. Dla wprawnego i cierpliwego hakera często ich obejście kończy się owocnie. Wyciek danych może stać się poza naszą wiedzą, gdzie konsekwencje z tego tytułu mogą nas uderzyć dopiero, kiedy odczujemy ich realne konsekwencje. Stąd należy podchodzić do tego z głową i dbać o nasze bezpieczeństwo, a usuwanie nieużywanych kont należy do jednych z tych obowiązków.

Jak to więc zrobić? Wszystko zależy od tego, na jakiej stronie utworzyliśmy konto, z której już nie korzystamy, lub wiemy, że nie będziemy korzystać. Najprostszym sposobem będzie odwiedzenie supportu strony, jeśli posiadamy wątpliwości jak usunąć konto oraz skontaktowanie się z pomocą techniczną, która rozwieje nasze wątpliwości, bądź sama na naszą prośbę usunie konto. Możemy również na własną rękę dezaktywować konto, jeśli wiemy, lub znajdziemy, w którym miejscu w ustawieniach widnieje odnośnik do usunięcia.

Pamiętajcie, w każdej chwili wujek Google jest nieocenionym wsparciem, jeśli coś nie idzie po naszej myśli, dlatego należy z niego korzystać z jego całym dobrodziejstwem inwentarza.

Dobosz

Pomagaj, ale nie daj się wykorzystywać!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię