Prorosyjscy bojówkarze z Donbasu zarządzają ewakuację ludności?!

Prorosyjscy bojówkarze nawołują mieszkańców Doniecka na wschodniej Ukrainie do ewakuacji do Rosji. Oskarżają ukraińskie siły rządowe o planowanie ofensywy. Władze w Kijowie dementują te informacje.

Kierowane i kontrolowane przez Rosjan siły od wczoraj dokonują ostrzałów artyleryjskich obiektów położonych na terenach kontrolowanych przez siły rządowe.

Przywódca samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin w nagraniu wideo poinformował, że od dziś rozpoczyna się ewakuacja ludności z zajętego przez prorosyjskich bojówkarzy Doniecka. Jak dodał, w kierunku rosyjskiego Rostowa wywiezione zostaną w pierwszej kolejności kobiety i dzieci. Oskarżył jednocześnie Kijów o to, że Ukraina gromadzi siły i zamierza dokonać ofensywy.

Ukraińskie władze zdecydowanie temu zaprzeczają. Szef ukraińskiego MSZ napisał, że kategorycznie dementuje informacje o rzekomych planach operacji ofensywnej.
Prorosyjscy bojówkarze z tzw. republik donieckiej i ługańskiej, od wczoraj dokonali około stu ataków, w większości artyleryjskich. Pociski trafiają w obiekty cywilne. Ukraińskie wojsko poinformowało, że pod ostrzałem znalazł się też konwój humanitarny ONZ, który wracał z Ługańska.

IAR

Bankruci w Białym Domu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię