Sekrety odnoszenia sukcesu według Arnolda Schwarzeneggera

O niewielu ludziach można powiedzieć, że odnieśli sukces w każdej dziedzinie, której się podjęli. Arnold Schwarzenegger niewątpliwie jest jednym z tych nielicznych przypadków. Może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami jako sportowiec, polityk, aktor, celebryta i biznesmen.

Kluczem do tej wspaniałej kariery jest parę prostych zasad, których Arnold przestrzegał sumiennie przez całe życie.

1. Wyznaczaj sobie jasne i realistyczne cele

Arnold Schwarzenegger w każdym wywiadzie podkreśla, że w życiu stara się wyznaczyć bardzo konkretne cele i zdania. Pozwala mu to na jasne ustalenie priorytetowych, w danym momencie, zadań. Ponadto może łatwo sprawdzić, ile z zaplanowanych czynności udało mu się wykonać. Arnold stara się dzielić większe zadania na mniej skomplikowane kroki, w ten sposób jest zawsze w stanie kontrolować swoje postępy.

 

2. Nie bój się marzyć

Pragmatyczne podejście Schwarzeneggera do planowania konkretnych czynności nie wyklucza myślenia także o dalszej przyszłości. Arnold zaznacza, iż marzenia są kluczowym środkiem motywującym go do wytężonej pracy. Każde dnia stara się poświecić chociaż parę minut na myślenie o tym, co chce osiągnąć w dłuższej perspektywie czasu. Dzięki temu zawsze wie, dlaczego musi dawać z siebie 100 procent.

3. W zdrowym ciele, zdrowy duch

Nie dziwi fakt, że tak wybitny sportowiec jak Arnold, tyle uwagi poświęca zdrowiu. Każdy dzień zaczyna on od ćwiczeń fizycznych. Stara się spożywać wyłącznie zdrowe, naturalne produkty. Unika używek i przemęczenia organizmu. Arnold zawsze powtarza, że zdrowie to podstawa każdej udanej kariery.

4. Dziel się z innymi

Kolejny sekret Schwarzeneggera dotyczy jego stosunku do innych ludzi. Arnold każdego dnia stara się zrobić coś dobrego dla innych. Nawet drobne gesty wsparcia powodują, iż odczuwa on głębszą satysfakcje z życia, co pozwala mu z jeszcze większą motywacją dążyć do realizacji swoich celów. „Sukces ma znaczenie tylko wtedy, kiedy możesz się z nim podzielić”– powtarza Arnold.

5. Trening to podstawa

Nie ma wątpliwości, że Arnold należy do ludzi ceniących ciężką pracę. Zwykł on powtarzać, że talent spotyka się często – wytrwałość zaś jest rzadkim skarbem. Takie podejście do życia nie dziwi u człowieka, który wszystko osiągnął poprzez własną pracę. Warto pamiętać, że nie tylko w sporcie, ale i w każdej dziedzinie życia, wytężona i sumienna praca jest podstawą sukcesu.

Życiowe zasady Arnolda Schwarzeneggera pozwoliły mu stać się człowiekiem powszechnie podziwianym i szanowanym. Przestrzeganie tych prostych wskazówek może pomóc wielu ludziom w czerpaniu satysfakcji z pełnego sukcesów życia.

40 rzeczy na które nie warto marnować życia

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię