Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza to uciążliwa choroba, która nieleczona może prowadzić do innych poważnych dolegliwości. Jak sobie radzić, gdy nie ma możliwości szybkiego kontaktu z lekarzem?

Skuteczne, domowe sposoby na zapalenie pęcherza mogą przynieść natychmiastową ulgę i poprawę stanu zdrowia dróg moczowych. Jakie metody warto wypróbować?

 

1. Ogrzewanie okolic pęcherza – ciepła bielizna

Częstą przyczyną chorób dróg moczowych, w tym zapalenia pęcherza, bywa przewianie lub zaziębienie. Niezależnie od tego, w jaki sposób doszło do zapalenia pęcherza, ogrzewanie jego okolic z pewnością nie zaszkodzi. Osoby, które poczują objawy zapalenia, takie jak ciągnący ból w okolicy kości łonowej, ciągłe parcie na pęcherz, pieczenie i ból cewki moczowej, powinny działać szybko. Ciepła bielizna i termofor położony w dole brzucha, powinny osłabić dolegliwości i przyczynić się do wyleczenia.

2. Nasiadówki i ciepłe kąpiele

Nasiadówki znane są od wieków, a ich skuteczność wielokrotnie została potwierdzona. Wykorzystuje się je do leczenia chorób dróg moczowych lub różnego rodzaju infekcji intymnych. W przypadku zapalenia pęcherza sprawdzi się nasiadówka z rumianku oraz kory dębu. Zioła należy zaparzyć w wannie z gorącą wodą, a gdy woda osiągnie przyjazną dla ciała temperaturę moczyć się w niej od 20 do 30 minut.

3. Żurawina – świeża lub suszona

Żurawina pod każdą postacią to wspaniały środek na zapalenie pęcherza. Owoc ten to bogate źródło witaminy C, która jest bardzo potrzebna w organizmie. Na zapalenie pęcherza pomagają zarówno świeże, jak i suszone owoce z żurawiny. Można spożywać również sok z tego owocu. Niezwykle smaczna jest także nalewka z żurawiny, jednak należy pamiętać, że nie wolno łączyć jej z lekami. Nalewkę można spożywać w ilości jednego kieliszka dziennie, najlepiej tuż przed snem. Wszystkie przetwory z żurawiny, jak i same owoce mają działanie moczopędne, co jest tak istotne przy chorobach dróg moczowych. Częste oddawanie moczu sprzyja wydalaniu bakterii z cewki moczowej.

20 naturalnych sposobów na poprawienie odporności

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię