Jak rozpocząć pozytywnie dzień?

Poranki dla niektórych osób są bardzo trudne. Kilkakrotne podejście do wstawania i przyciszanie budzika dla nie jednego z nas są standardowym zachowaniem każdego ranka.

Wiele osób to tak zwane nocne marki, których aktywność przypada na późny wieczór i noc, natomiast rano woleliby długo spać. Niestety obowiązki często nie pozwalają na swobodne wylegiwanie się. Zmęczeni i niedospani wstajemy w złym humorze, który czasem nie opuszcza nas przez cały dzień.

Czy jest rada na to, aby poranek był pozytywny, abyśmy wstawali w dobrym nastroju, uśmiechnięci i wypoczęci?

Najważniejsza jest odpowiednia ilość snu. Nasz organizm potrzebuje 7 do 8 godzin snu, który pozwala na regenerację sił witalnych, ale także na relaks psychiczny i emocjonalny. Nie tylko o czas chodzi, ale także o jakość snu. Czasami mimo poświęcania odpowiedniego czasu na sen jednak wstajemy zmęczeni. Trzeba zadbać o wszystko, o materac, pościel, klimat w sypialni, wietrzenie, odpowiednią temperaturę. To wszystko może się przyczynić do tego, że i poranek będzie lepszy.

Na początek dnia

Warto mieć poranny rytuał wstawania. Czyli w pewien sposób powtarzać te same zachowania, które utwierdzają nasz umysł w przekonaniu, że wszystko jest w porządku. Przede wszystkim zaczerpnijmy świeżego powietrza, otwórzmy szeroko okno i powdychajmy świeżość poranka. Nasz mózg się dotleni, a powietrze podziała ożywczo. Wstawajmy bez pospiechu, spokojnie zaczynając dzień. Warto także sobie powiedzieć zaraz po przebudzeniu: to będzie dobry dzień. Nasza psychika rejestruje komendy, które sami sobie wydajemy, dzięki czemu już przez te kilka słów możemy się nastawić pozytywnie do dnia, który nadchodzi.

Kawa czy herbata?

Kolejny krok to zadbanie o samopoczucie i nastawienie na poziomie cielesnych doznań. Jeśli jesteśmy smakoszami kawy zróbmy swój ulubiony napój poświęcając i na to odpowiednią ilość czasu. Nie spieszmy się, delektujmy się chwilą, która stanowi preludium do długiego i niejednokrotnie trudnego dnia. Wypijmy ulubioną herbatę i koniecznie zjedzmy zdrowe śniadanie. Jedzenie poprawia nastrój, wspomaga wydzielanie hormonów szczęścia, dzięki czemu od razu poczujemy się lepiej. Zły nastrój może być wynikiem głodu, który odczuwamy w ciągu dnia jeśli wstajemy szybko i nie mamy czasu aby coś zjeść. Przygotujmy coś ulubionego, zaplanujmy to poprzedniego dnia wieczorem. W ogóle aby mieć dobry dzień trzeba go wcześniej, wieczorem zaplanować. To nam ułatwi poruszanie się pomiędzy wszystkimi obowiązkami.

Zadbajmy o wygląd

Jedną z najważniejszych rzeczy, nie tylko dla kobiet, jest dobry wygląd. Dzięki dobremu wyglądowi nabieramy pewności siebie i pozytywnego nastawienia do świata. Zadbajmy dzień wcześniej o odpowiednie ubranie, nie szukajmy w pośpiechu, ale ubierajmy się w ubrania, które już czekają przygotowane z dnia poprzedniego. To także może być element naszego rytuału dnia, który poprawia nam humor od samego rana.

Nie ma jednej jedynej recepty – jest natomiast nastawienie

Nie ma gotowego scenariusza na to, jak pozytywnie rozpocząć dzień. Każdy po swojemu musi odnaleźć to, co wprawia go rano w dobry nastrój, o to zadbać i te rytuały poranka pielęgnować. Starajmy się cały dzień i wieczór myśleć pozytywnie, odkrywajmy dobre i pozytywne rzeczy we wszystkim co nas spotyka i w ludziach, których mijamy na swej drodze. Myślenie pozytywne sprawi, że i nasze poranki przestana być trudne i nielubiane, a staną się zapowiedzią naprawdę udanego dnia.

Wszystko niemalże zależy tylko od nas!

20 naturalnych sposobów na poprawienie kondycji psychicznej

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię