Szczur – charakterystyka znaku zodiaku

Szczur jest pierwszym znakiem w chińskim horoskopie – zgodnie z legendą, jako pierwszy przybył na wezwanie Buddy.

Nic dziwnego, że osoby, które urodziły się w tym roku charakteryzują się silnymi cechami przywódczymi, posiadają bardzo silną osobowo i z reguły starają się podporządkować sobie innych. W otoczeniu, w którym się znajdują szybko przejmują inicjatywę i nie pozwalają sobą dyrygować.

Szczury są inicjatorami zdarzeń, wtrącają się we wszystko co ich zainteresuje. Nie ma znaczenia – czy są to ich własne sprawy czy innych. Szczurom wydaje się, że najlepiej wiedzą jak rozwiązać problemy, ich zdaniem – każdy powinien być im wdzięczny za kierownictwo i porady.

Człowiek urodzony w znaku Szczura z natury jest bardzo spostrzegawczy, wrodzona ciekawość świata sprawia, że o większości spraw dowiaduje się jako pierwszy – jeśli poszukujesz informacji o bieżących wydarzeniach, zapytaj Szczuta – najprawdopodobniej wie już wszystko. Szczury pragną być w centrum wydarzeń, są bardzo aktywne. Często postrzegane są jako osoby zabiegane których wszędzie jest pełno, Odczuwają ciągłą potrzebę walki i zmagania się z przeciwnościami losu – stymuluje je to do działania. Kiedy panuje cisza i spokój, kiedy nic się nie dzieje – Szczur popada w otępienie i jest nieszczęśliwy. Szczury bardzo źle znoszą rutynę, nudne obowiązki i szarość dnia.

 

Niestety, Szczur nie należy do osób, z którą łatwo się porozumieć i dogadać. Wszelka współpraca ze Szczurami jest trudna ponieważ stawiają wszystkim dookoła zbyt wygórowane wymagania – często zapominając przy tym o swojej roli. Żeby zadowolić Szczura koniecznie trzeba dawać z siebie 100% a najlepiej jeszcze więcej. Jeżeli go niezadowolimy – bez żadnego skrępowania powie co o nas myśli.

Szczur nie przejmuje się uczuciami innych osób – zwłaszcza takich, których nie szanuje. Nie należy się zatem spodziewać po nich jakiejkolwiek taryfy ulgowej. Krytyka innych przychodzi Szczurom bardzo łatwo, sprawia im wiele przyjemności. Z tego powodu, w bardzo łatwy sposób Szczur zniechęca do siebie swoje otoczenie, bardzo łatwo pozyskuje wrogów – co często go gubi.

Osoba urodzona w znaku Szczura jest z natury szczera i uczciwa – pomimo iż często związane jest to z ciągłym krytykowaniem innych. Ta część natury Szczura jest jego zaletą – nigdy nie będzie ukrywał prawdy. Czasami ludzie potrzebują kogoś kto wytknie im ich wszystkie błędy, choć prawda bywa czasami bolesna może okazać się zbawienna. Dzięki wiedzy o swoich błędach ludzie wiedzą nad czym powinni jeszcze popracować.

Szczury są bardzo inteligentne. Potrafią zadbać o siebie, nie przepuszczą żadnej okazji, które może im przynieść jakąś korzyść. Potrafią być uprzejmi i z łatwością zjednują sobie ludzi. Jeżeli Szczur uzna, że dobre stosunki z daną osobą są dla niego korzystne, będzie komplementował i przychlebiał się do momentu, w którym osiągnie swój cel. Trudno w chińskim zodiaku znaleźć osoby bardziej wyrachowane pod tym względem – Szczurom nie łatwo przychodzi komplementowanie innych, jednak widmo korzyści zmienia całkowicie ich nastawienie.

 

Niemały wpływ na takowe zachowanie ma fakt, że Szczur przez całe swoje życie, bez chwili przerwy podąża w gonitwie za sukcesem i wpływami. Pragnie być najlepszy i swoją osobą i osiągnięciami sprawiać jak najlepsze wrażenie. Nie bez powodu utarło się powiedzenie „wyścig szczurów”. Wszystko co robi Szczur podporządkowane jest karierze i realizacji wcześniej zaplanowanych ceków. Nie tylko praca, znajomi, lecz także przyjaciele musza zapewniać Szczurowi określone korzyści. Z czystym sumieniem można Szczury określić mianem karierowicza, w dążeniu do upragnionego celu nie brakuje mu sprytu i wytrwałości.

Szczur nie jest hipokrytą, poprzeczkę, którą wysoko stawia innym ludziom sam najpierw musi przeskoczyć – nigdy nie wymaga od kogoś czegoś, czego sam nie spełnia. Wytrwale pracuje nad sobą aby jak najbardziej zbliżyć się do ideału. Już od najmłodszych lat myśli i swojej przyszłości i wybiera odpowiednią ścieżkę edukacji, która pozwoli mu podążyć za marzeniami. Jest przy tym wytrwały i nieustępliwy. Nie poddaje się.

Zalety: inteligencja, dokładność, oszczędność, czarująca osobowość, spokój, zmysłowość, trzeźwe myślenie, atrakcyjność, umiejętność zarabiania pieniędzy.

Wady: chęć sprawowania kontroli nad innymi, zdolność do manipulacji, upartość, skąpość, złośliwość, despotyzm, obsesja na własnym punkcie, krytycyzm.

Najważniejsze atrybuty Szczura

Kolejność w zodiaku: pierwszy

Pierwiastek: yang

Żywioł: woda

Szczęśliwe kolory: czarny, czerwony, biały, fioletowy

Szczęśliwe liczby: 11

Szczęśliwe kamienie: granat

Planeta rządząca: Jowisz

Miesiąc przypisany do znaku: grudzień

Pora roku: zima

Godziny przypisane do znaku: 23:00 do 1:00

Odpowiednik w zachodnim zodiaku: Strzelec

Szczur w miłości

Szczur często ma niemalże hipnotyzująca osobowość, potrafi oczarować i wzbudzać pożądanie – zawsze robi to celowo, kiedy widzi, że ktoś ulega jego urokowi. Szczury maja duszę romantyka i cenią chwile spędzone z ukochaną osobą. Osoby urodzone w tym znaku wnoszą do związku wiele wrażeń, choć codzienność bywa trudna – duże znaczenie ma zamiłowanie Szczura do krytykowania innych, także partnera; ponadto Szczury często bywają zaborcze i agresywne. Są jednak wyjątkowo namiętnym znakiem zodiaku, seks w ich związkach jest bardzo ważny – charakterystyczna jest otwartość na nowości i eksperymenty. Spokojne rodzinne życie nie jest atrakcyjne dla Szczura, który potrzebuje wiele wrażeń; codzienna rodzinna rutyna wysysa z niego energię do życia. Jest jednak oddany i swoim najbliższym poświęca wiele uwagi.

Niezwykła para: Bawół, Smok, Małpa

Interesujący związek: Szczur, Pies, Wąż, Tygrys

Mało zrozumienia: Koza (Owca), Królik (Kot), Koń, Kogut, Świnia (Dzik)

Najodpowiedniejszy zawód

Najlepszą ścieżką kariery dla Szczura jest posiadanie własnej firmy. Dobrze sprawdzi się na stanowisku kierowniczym, szczególnie w roli zastępcy prezesa wielkiej korporacji. Uwielbia poodejmować decyzje i zarządzać ludźmi.

 

Lubi/ nie lubi

Szczur uwielbia być najlepszym we wszystkim co robi. Jest typem prekursora, który wytacza nowe szlaki. Od najmłodszych lat chadza własnymi ścieżkami. Nie znosi monotonnego życia według ustalonych z góry reguł i określonego harmonogramu. Męczy go rutyna, która sprawia, że nie może wytrzymać sam ze sobą.

Sławni ludzie urodzeni w roku Szczura

Richard Milhous Nixon, William Szekspir, Julia Child, Louis Daniel Armb, Andrew Lloyd Webber, Kathleen Battle, Albert Finney, Giovanni Battista Piranesi, Galileusz, Scarlett Ingrid Johansson, Antonio Banderas, Mandy Moore, Czang Kaj-szek, Antoine Marie Jean-Baptiste Roger de Saint-Exupéry, Konrad Hermann Josef Adenauer, Carmen Electra, Hugh John Mungo Grant, Wolfgang Amadeusz Mozart, Lukrecja Borgia, Mata Hari, Agnieszka Holland, Piotr Iljicz Czajkowski, Lew Tołstoj, George Washington, Gene Kelly, Sean Justin Penn, Marlon Brando, Clark Gable.

Chiński horoskop na 2022 rok

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię