USA: Rosja ma listy Ukraińców przeznaczonych do wyeliminowania lub wysłania do obozów

Stany Zjednoczone przekazały ONZ-owskiemu komisarzowi do spraw praw człowieka, że ​​Rosja ma listy Ukraińców skierowanych do zabicia lub wysłania do obozów w przypadku ewentualnej inwazji – tak wynika z listu, do którego dotarła agencja AFP.

W liście Stany Zjednoczone wyraziły głębokie zaniepokojenie sytuacją związaną z bezpieczeństwem na Ukrainie i ostrzegają przed potencjalną „katastrofą praw człowieka” w przypadku rosyjskiej inwazji.

„Mamy również wiarygodną informację, że siły rosyjskie prawdopodobnie wykorzystają śmiertelne środki, aby rozproszyć pokojowe protesty” – napisano w komunikacie skierowanym do Wysokiej Komisarz ONZ do spraw Praw Człowieka Michelle Bachelet.

 

W liście podpisanym przez ambasador USA przy ONZ w Genewie Bathshebę Nell Crocker, Amerykanie ostrzegają, że ​​rosyjska inwazja na Ukrainę może wiązać się z nadużyciami, takimi jak porwania lub tortury i może być wymierzona między innymi w dysydentów politycznych oraz mniejszości religijne i etniczne.

 

Według szacunków USA i zachodnich sojuszników, w ostatnich tygodniach Rosja umieściła w pobliżu granic z Ukrainą ponad 150 tysięcy żołnierzy.

IAR

Przylatujesz do USA po raz pierwszy? Oto lista rzeczy które mogą cię zaskoczyć

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię