A jednak. Bitcoin nie taki odporny jak się wydawało

A miało być tak pięknie. Bitcoin miał być najpewniejszą „walutą” obecnych czasów i z łatwością zastąpić dotychczas najchętniej wybierane formy inwestycji takie jak chociażby złoto. Wyszło jednak nieco inaczej.

Ta najpopularniejsza ostatnimi czasy kryptowaluta, bardzo straciła na wartości. Tylko w przeciągu ostatnich siedmiu dni jego cena spadła z $44,255 (02 16 2022) do $ 38,300 (02 22 2022) i wszystko wskazuje na to, że nie jest to koniec spadków.


Analityk usług finansowych, Charlotte Principato, podsumowała dane pochodzące od 50 tysięcy respondentów pochodzących z całego świata od lipca do grudnia 2021 roku. Z najnowszych statystyk wynika jednoznacznie, że w grudniu zeszłego roku aż 48 proc. gospodarstw domowych millennialsów  posiadało kryptowaluty. Stanowi to wyraźny wzrost z 30 proc. raportowanych zaledwie pół roku wcześniej.

 

W tym samym okresie czasu 20 proc. wszystkich dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych zgłosiło posiadanie kryptowalut. Aż 70 proc. mężczyzn zaliczających się do pokolenia millennialsów posiada kryptowaluty, z czego 25 proc. z nich zarabia ponad 100 tysięcy dolarów rocznie.

Dlaczego cena BITCOINA w ostatnim czasie aż tak drastycznie spadła?

Głównym powodem tak gwałtownego spadku ceny BITCOINA na rynku kryptowalut w ostatnim czasie jest obecna sytuacja na wschodniej części Europy gdzie narasta spór między Ukrainą a Rosją. To właśnie z tego powodu ludzie wolą inwestować pieniądze w bardziej pewne aktywa takie jak metale szlachetne np. złoto, srebro. Oczywiście nie oznacza to, że cena BITCOINA nie pójdzie z powrotem w górę.

Jakkolwiek by się nie stało, musimy pamiętać, że kupowanie i sprzedawanie kryptowalut jest jednocześnie bardzo dochodowym ale również ryzykownym przedsięwzięciem. Zabierając się za inwestowanie na rynku kryptowalut musimy być bardzo ostrożni oraz mieć sporą wiedzę na ten temat.

Cenne stare przedmioty, które zasilą twój budżet

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię