Caritas Polska włącza się w pomoc dla Ukrainy

Caritas Polska rozpoczyna akcję pomocy dla Ukrainy. „Organizacja przekaże 100 tysięcy złotych na pierwsze potrzeby tamtejszej ludności” – powiedział Polskiemu Radiu Maciej Dubicki z Caritas Polska.

„Środki zostaną rozdzielone równie między Caritas Spes Kościoła Rzymskokatolickiego na Ukrainie oraz Caritas Ukraina Kościoła Greckokatolickiego na zabezpieczenie bieżących przygotowań do sytuacji kryzysowej w placówkach objętych wsparciem organizacji. Wśród najpilniejszych potrzeb jest zaopatrzenie ich w żywność, środki higieniczne, ale też zakup koców, kuchni polowych i śpiworów. Zorganizowana zostanie też pomoc psychologiczna dla dzieci, dla których ostatnie wydarzenia były traumatyczne” – dodał.

 

Caritas będzie współpracować nie tylko z diecezjalnymi Caritas, ale też przygranicznymi parafiami. Przygotowywane są miejsca, które mogą posłużyć do zakwaterowania uchodźców z Ukrainy. Organizacja uzgadnia warunki i zasady z wojewodami. Pomóc Caritas Polska można wchodząc na stronę www.caritas.pl bądź wysyłając SMS-y charytatywne o treści UKRAINA pod numer 72052.

Łaciński metropolita Lwowa abp Mieczysław Mokrzycki w rozmowie z Radiem Watykańskim poinformował dziś, że ze względu na eskalację działań wojskowych pracownicy Caritas musieli opuścić tereny przyfrontowe w Donbasie. Zaznaczył, że sytuacja miejscowej ludności jest coraz gorsza.

IAR

K. Szczerski weźmie udział w dbacie ONZ o sytuacji na Ukrainie

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię