Świat krytykuje Putina za agresję na Ukrainie

Kolejne kraje potępiają wysłanie rosyjskich wojsk na Ukrainę i uznanie przez Kreml dwóch samozwańczych republik w Donbasie. Władimira Putina skrytykował prezydent Turcji, a rosyjskiego ambasadora na rozmowę wezwały władze Czech. Na Rosję nakładane są też kolejne sankcje.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rzadko krytykuje Rosję w sprawach niezwiązanych z Bliskim Wschodem. Tym razem jednak w trakcie rozmowy telefonicznej miał powiedzieć Władimirowi Putinowi, że Turcja nie uznaje dwóch samozwańczych republik z Donbasu. Równocześnie zaoferował swoją pomoc w ewentualnych negocjacjach.

 

Rosję krytykują też Czechy, które wezwały rosyjskiego ambasadora w Pradze na rozmowę.
Do tej pory Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Japonia i Australia wprowadziły sankcje finansowe na Rosję. Chodzi głównie o zakaz wjazdu dla wysokich przedstawicieli władz i zakaz handlu obligacjami. Podobne sankcje wprowadza właśnie Unia Europejska. We Wspólnocie zapadła właśnie ostateczna zgoda na restrykcje. Zachód zapowiada, że to dopiero początek sankcji.

Jutro wieczorem w Brukseli dojdzie z kolei do nadzwyczajnego szczytu przywódców Unii Europejskiej w związku z sytuacją na Ukrainie.

(iar)

Czy można odnieść sukces bez wykształcenia?

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię