Morawiecki: dosyć czczej gadaniny, musimy działać w sposób stanowczy i zatrzymać Putina

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował w Brukseli o zdecydowane działania i surowe sankcje wobec Rosji za atak na Ukrainę.

„Dosyć czczej gadaniny, musimy działać i to w sposób zdecydowany i zjednoczony. Zabijani są cywile, musimy to zatrzymać” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w Brukseli, gdzie trwa szczyt Rady Europejskiej. Jest on poświęcony reakcji Unii Europejskiej na rosyjski atak na Ukrainę. Liderzy unijnych instytucji już zapowiedzieli nałożenie na Rosję „najsurowszych w historii” sankcji, które – zdaniem Brukseli – spowodują „bezprecedensową” izolację Moskwy na arenie międzynarodowej.

„Te sankcje zdławią wzrost gospodarczy Rosji, zwiększą koszty finansowania zewnętrznego, podniosą inflację, zintensyfikują odpływ kapitału i stopniowo erozji jej bazy przemysłowej” – mówiła po południu w Kwaterze Głównej NATO szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Według źródeł agencji Reutera nie ma zgody wszystkich krajów Wspólnoty np. na odcięcie Rosji od systemu SWIFT. Umożliwia on międzynarodowe transfery do dowolnego banku i w dowolnej walucie na międzynarodowych do dowolnego banku i w dowolnej walucie.

(iar)

13 ciekawostek na temat Putina

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię