USA wysyłają do Europy 7 tysięcy żołnierzy

Prezydent Joe Biden poinformował, że kieruje do Europy dodatkowe wojska. Będzie to 7 tysięcy żołnierzy, którzy początkowo trafią do Niemiec. Odlecą z USA w najbliższych dniach.

Podczas wystąpienia w Białym Domu prezydent Joe Biden poinformował o skierowaniu dodatkowych wojsk do Europy i zapewnił, że Stany Zjednoczone będą bronić „każdego cala” terytorium NATO. „Na polecenie prezydenta, sekretarz obrony Austin wydal rozkaz rozlokowania w Europie dodatkowo 7 tysięcy żołnierzy” – przekazał korespondentowi Polskiego Radia Markowi Wałkuskiemu wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiego resortu obrony.

 

Dodatkowe wojska zostaną początkowo rozlokowane w Niemczech by „zapewnić bezpieczeństwo sojusznikom USA z NATO, odstraszyć rosyjska agresje i przygotować się na różnego rodzaju wymagania w regionie”. W skład skierowanych do Europy oddziałów wchodzi pancerna brygadowa grupa bojowa oraz towarzyszące jej jednostki. „Spodziewamy się, że opuszczą USA w najbliższych dniach” – powiedział przedstawiciel Pentagonu.

“Polski paszport wielkich możliwości” czyli co warto wiedzieć o polskim obywatelstwie?

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię