Jak zdjąć paznokcie hybrydowe w domu?

Manicure hybrydowy zyskał swoją popularność dzięki takim zaletom jak: trwałość, efekt końcowy oraz możliwość wykonania go również w warunkach domowych.

Domowe wykonanie hybryd wymaga odrobinę determinacji, cierpliwości i znajomości tematu. Po upływie około dwóch do trzech tygodni zaleca się zdjęcie hybryd, bowiem po tym czasie zaczynają się pojawiać nieestetyczne odrosty. Dodatkowo ryzykujemy zapowietrzenie, przebarwienia i odpryski. Samodzielne usunięcie stylizacji nie wymaga specjalistycznego przygotowania, a jedynie nabycia kilku niezbędnych artykułów dostępnych w każdym sklepie z artykułami kosmetycznymi.

Co jest potrzebne do zdjęcia hybryd w domu?

– pilnik o gradacji 100/180/240,
– remover – preparat na bazie acetonu z dodatkiem lanoliny,
– waciki bezpyłowe,
– zaciski na palce lub folia aluminiowa,
– patyczki drewniane kosmetyczne, zamiennie radełko,
– oliwka wzmacniająca.

Jak zdjąć hybrydy w 3 krokach?

Krok 1:

Zdjęcie wierzchniej warstwy pilnikiem o grubej ziarnistości, przesuwając delikatnym ruchem w jednym kierunku. Tym sposobem zostanie usunięta warstwa topu.

Krok 2:

Waciki nasączone preparatem należy przyłożyć do każdego paznokcia z osobna. Można owinąć folią lub założyć specjalnie dedykowane zaciski na palce. Po upływie 10-15 minut można ściągnąć zabezpieczenie wraz z wacikiem.

 

Krok 3:

Właściwe zdjęcie hybrydy polega na zdejmowaniu warstwy lakieru patyczkiem od nasady ku bokom. Nie należy wykonywać tej czynności na siłę. Oporną warstwę należy ponownie potraktować preparatem.

Na koniec, dla lepszej regeneracji paznokcie i skórki warto posmarować oliwką.

O ile po wykonanie manicure warto skierować się do profesjonalistki, o tyle pozbycie się starej stylizacji można swobodnie i bezpiecznie wykonać w warunkach domowych, bez konieczności dodatkowych wizyt w salonie kosmetycznym.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię