Rosja odpowiada na brytyjskie sankcje

Rosyjski urząd państwowy Rosawiacja odpowiada na brytyjskie sankcje.

W odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę, w czwartek Wielka Brytania wprowadził liczne sankcje wobec firm rosyjskich, m.in. zakazała lądowania w Wielkiej Brytanii samolotom rosyjskich linii Aerofłot.

W swoim piątkowym komunikacie Rosawiacja oświadczyła, że Rosja zakazuje wykorzystywania jej przestrzeni powietrznej dla rejsów samolotów związanych z Wielką Brytanią – dotyczyć ma to również przelotów tranzytowych. Jak przekazano, nałożone restrykcje dotyczą zarówno samolotów wynajmowanych jak i eksploatowanych przez osoby związane z Wielką Brytanią, a także zarejestrowane w tym kraju. Maszyny te nie mogą już latać do miejsc na terenie Rosji ani też lecieć tranzytem przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

 

Sankcje podobne do brytyjskich zapowiedział dziś premier RP Mateusz Morawicki„Premier Mateusz Morawiecki: poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych.”. Korytarz powietrzny zostanie zamknięty dzisiaj o północy polskiego czasu (25 lutego)

MG

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię