Rosja – siły nuklearnego odstraszania postawione w stan wysokiej gotowości

Władimir Putin wydał rozkaz postawienia sił nuklearnego odstraszania w stan wysokiej gotowości.

W telewizyjnym wystąpieniu oskarżył kraje NATO o podejmowanie „nieprzyjaznych kroków” wobec Rosji.

Władimir Putin swój rozkaz skierował do ministra obrony i szefa sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych. „Kraje zachodnie obejmują sankcjami gospodarczymi nasz kraj, a do tego przywódcy większych krajów NATO wygłaszają agresywne oświadczenia na temat naszego kraju. Dlatego wydałem rozkaz postawienia naszych sił nuklearnego odstraszania w stan wysokiej gotowości” – mówił prezydent Putin.

Rozkaz prezydenta Władimira Putina o postawieniu w stan wysokiej gotowości sił odstraszających, w tym arsenału nuklearnego, to kolejny przykład fabrykowania zagrożeń przez Moskwę dla usprawiedliwienia własnej agresji – powiedziała rzeczniczka Białego Domu. „Widzimy jak znów to robi” – mówiła Jen Psaki. „W żadnym punkcie Rosja nie znajduje się w stanie zagrożenia ze strony NATO, ani Ukrainy. To schemat stosowany przez prezydenta Putina i musimy się z tym zmierzyć” – mówiła rzeczniczka.

Z kolei szef NATO Jens Stoltenberg określił decyzję Władimira Putina mianem „niebezpiecznej i nieodpowiedzialnej”. „To niebezpieczna retoryka. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne. Jeśli połączymy to z tym, co robią w Ukrainie – wypowiadają wojnę niezależnemu, suwerennemu państwu, to nadaje jeszcze większej powagi obecnej sytuacji” – powiedział Jens Stoltenberg.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię