Rosja przeprasza za inwazję na Ukrainę

Szef rosyjskiej delegacji na szczycie klimatycznym ONZ w niedzielę przeprosił za inwazję Władimira Putina na Ukrainę, stwierdził, że „nie można znaleźć dla niej uzasadnienia” – poinformował Finanscial times.

Oleg Anisimow – szef rosyjskiej delegacji przemawiając na sesji zamykającej obrady z udziałem przedstawicieli 195 państw powiedział – „przepraszam w imieniu wszystkich Rosjan, którzy nie byli w stanie zapobiec temu konfliktowi. Wszyscy, którzy wiedzą, co się dzieje, nie znajdują żadnego uzasadnienia dla tego ataku na Ukrainę”. Jego wystąpienie miało być reakcją na poruszające przemówienie przedstawicielki Ukrainy Swietlany Krakowskiej, która brała udział w obradach pomimo zaostrzającego się konfliktu w swojej ojczyźnie. Jak wyznała – Większość ukraińskiej delegacji została zmuszona do opuszczenia swoich domów”. Anisimow dodał jeszcze, że ma „ogromny podziw dla ukraińskiej delegacji, która była w stanie wykonywać swoją pracę”.

 

Sesja za zamkniętymi drzwiami zakończała negocjację w celu sfinansowania raportu na temat adaptacji do zmian klimatu przygotowanego przez Międzynarodowy Zespół ONZ ds., Zmian Klimatu, który został; podpisany przez rządy na całym świecie.

MG

Grupa Anonymous upubliczniła wiadomość skierowaną bezpośrednio do Putina (video)

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię