Kolejne działania Caritas Polska na rzecz uchodźców

Caritas Polska przekazała kolejne środki dla siostrzanych organizacji na Ukrainie. Rzymsko-katolicka i grekokatolicka Caritas otrzymały 100 tysięcy euro na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku rosyjskiej agresji.

„Działamy dwutorowo” – mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska. „Przekazujemy środki na Ukrainę, ale też pomagamy uchodźcom, wraz z administracją państwową organizujemy miejsca noclegowe, przekazujemy koce i śpiwory i zapewniamy posiłki. Uruchamiamy namioty nadziei – w Budomierzu i Przemyślu, punkty pomocowe są też przy przejściach granicznych” – dodał.

 

Obecnie liczone są środki, które były zbierane przed kościołami w niedzielę, a o którą apelował Episkopat Polski. Kolejna zbiórka odbędzie się w Środę Popielcową.
Na Ukrainie Caritas cały czas pomaga potrzebującym.

Caritas Iwano-Frankiwsk zebrała 750 paczek żywnościowych, 214 zestawów higienicznych i 374 zestawy detergentów. Zespół Caritas Lwów zaopatrzył się w produkty do przygotowywania paczek żywnościowych i ciepłych posiłków. Caritas Tarnopol rozmieściła 50 łóżek dla osób wewnętrznie przesiedlonych.

Caritas Kołomyja udziela pomocy potrzebującym, w tym psychologicznej pomocy telefonicznej. Caritas Zaporoże przywiozła koce i podstawowe zestawy do modułowego miasteczka w dzielnicy Kommunarsky, gdzie umieszczani są pierwsi przesiedleńcy.

Część personelu Caritas Mariupol została ewakuowana do Zaporoża, aby tam kontynuować pomoc humanitarną, reszta przebywa w Mariupolu, aby nieść w mieście pomoc.

IAR

Chcesz pomóc Ukrainie? Oto lista zweryfikowanych zbiórek i akcji

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię