Unia Europejska uderza w rosyjskich oligarchów, kolejne sankcje weszły w życie

Unia Europejska uderza w rosyjskich oligarchów, kolejne sankcje weszły w życie. W Dzienniku Urzędowym została opublikowana decyzja o wpisaniu na czarną listą kilku bogatych Rosjan, przyjaciół i bliskich znajomych Władimira Putina. Mają oni zablokowane majątki i konta w bankach na terenie Unii.

Na liście jest między innymi Michaił Fridman, jeden z najbogatszych Rosjan, który – jak donosiła prasa – określił wojnę na Ukrainie jako tragedię i wezwał do zakończenia rozlewu krwi. Jednak wtedy już unijna machina sankcyjna ruszyła.

 

Ponadto na czarnej liście są między innymi Igor Sieczin, prezes koncernu naftowego Rosnieft, najbliższy i najbardziej lojalny współpracownik Putina, uznawany za drugiego człowieka w Rosji, Nikołaj Tokariew, prezes Trasnieftu, operatora systemów przesyłowych ropy.

Jest też Aliszer Usmanow, najbogatszy rosyjski oligarcha, przyjaciel Putina, Gienadij Tymczenko – przyjaciel Putina i partner w dżudo.
Unia uderzyła też w kolejnych propagandystów Kremla, między innymi w Dmitrija Pieskowa, rzecznika Kremla oraz grupę dziennikarzy.

IAR

Lista najważniejszych Rosyjskich oligarchów, którzy są na celowniku USA i UE

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię