Wyniki nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

W Nowym Jorku przedstawiciele ponad 190 krajów obradowali na nadzwyczajnej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Tematem była rosyjska agresja na Ukrainę.

Ambasador Polski Krzysztof Szczerski mówił, że jesteśmy świadkami jednego z największych kryzysów humanitarnych od II wojny światowej, a granice Polski są otwarte dla wszystkich, którzy uciekają przed agresją Rosji.

 

Polski dyplomata oświadczył, że doniesienia o dyskryminacji rasowej, której rzekomo dopuszcza się Polska podczas przyjmowaniu uchodźców, są kłamstwem i oszczerstwem wobec Polski.

Ukraiński ambasador ostrzegał, że jeśli Ukraina nie przetrwa, zagrożony będzie zarówno pokój międzynarodowy, jak i Narody Zjednoczone. Natomiast ambasador Rosji Wasilij Nebenzia powtarzał, że w Ukrainie trwa „specjalna operacja wojskowa” w obronie dwóch separatystycznych obszarów i że jest ona jest „fałszywie przedstawiane przedstawiana” zarówno przez polityków jak i przez media.
Podczas obrad przed siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych trwały protesty przedstawicieli ukraińskich organizacji i nowojorczyków.

IAR

Ukraina tworzy Międzynarodowy Legion Obrony Terytorialnej

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię