Prezydent Ukrainy W. Zełenski: nasz naród będzie walczył do końca

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że Rosja musi przestać bombardować ukraińskie miasta, nim rozpoczną się istotne rozmowy dotyczące zawieszenia broni.

„Trzeba przynajmniej przestać bombardować ludzi, po prostu zatrzymać to, a potem usiąść przy stole negocjacyjnym” – stwierdził ukraiński prezydent w wywiadzie dla Agencji Reutera i CNN.

Wołodymyr Zełenski ponownie wezwał NATO do ustanowienia nad Ukrainą strefy zakazu lotów, aby powstrzymać rosyjskie siły powietrzne. Stwierdził, że byłoby to działanie o charakterze prewencyjnym i nie oznaczałoby wciągnięcia Sojuszu w wojnę z Rosją. Przyznał jednak, że prezydent USA Joe Biden przekazał mu, że obecny czas nie jest właściwy na wprowadzenie takiego środka.

Wołodymyr Zełenski pytany o to, jak długo jego kraj jest w stanie stawiać opór, stwierdził: „my nie wytrzymujemy – my walczymy”. „Nasz naród będzie walczył do końca” – zapowiedział. „To jest nasz dom, chronimy naszą ziemię, nasze domy. Przez wzgląd na przyszłość naszych dzieci” – wyjaśnił ukraiński prezydent.

IAR

1 KOMENTARZ

  1. Jestem z Panem. Mimo że Polska boi się wojny. Ja nie boje się wojny,ale Panie Prezydencie,trzymam mocno kciuki i sercem jestem z Panem i krajem Ukrainy. Mieszkam na wsi w Polsce,ale kocham Was jako kraj. To nie Wasza wina że Putinowi odwaliło. Trzymam kciuki za Państwo ukrain

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię