Rosyjski miliarder Roman Abramowicz sprzedaje klub piłkarski Chelsea. Wiemy, na co pójdą pieniądze ze sprzedaży

Foto: YouTube

55-letni rosyjski miliarder, Roman Abramowicz, wydał oświadczenie w sprawie sprzedaży klubu piłkarskiego Chelsea FC.

„Chciałbym odnieść się do spekulacji w mediach z ostatnich kilku dni w związku ze sprzedażą klubu piłkarskiego Chelsea FC, którego jestem właścicielem. Jak już wcześniej wspomniałem, zawsze podejmowałem decyzje, mając na uwadze dobro Klubu. W obecnej sytuacji podjąłem decyzję o sprzedaży Klubu, ponieważ uważam, że jest to w najlepszym interesie Klubu, kibiców, pracowników, a także sponsorów i partnerów Klubu” – powiedział Roman Abramowicz

„Sprzedaż klubu nie będzie przyspieszona, ale będzie przebiegać zgodnie z odpowiednim procesem. Nie będę prosić o spłatę żadnych pożyczek. Dla mnie nigdy nie chodziło o biznes ani pieniądze, ale o czystą pasję do gry i klubu Chelsea FC. Ponadto zleciłem mim współpracownikom założenie fundację charytatywnej, do której zostaną przekazane wszystkie dochody netto ze sprzedaży klubu. Fundacja będzie dziłała w służbie wszystkich ofiar wojny na Ukrainie. Obejmuje to dostarczanie kluczowych funduszy pilne potrzeby ofiar, a także wspieranie długoterminowej pracy na rzecz odbudowy Ukrainy” – kontynuował.

„Proszę mieć na uwadze, że była to niezwykle trudna decyzja do podjęcia i rozstanie z Klubem Chelsea FC w taki sposób, sprawia mi ogromny ból. Wierzę jednak, że decyzja ta leży w najlepszym interesie Klubu. Mam nadzieję, że będę mógł po raz ostatni odwiedzić Stamford Bridge, aby pożegnać się z wami wszystkimi osobiście. Bycie częścią Chelsea FC było przywilejem mojego życia i jestem dumny ze wszystkich naszych wspólnych osiągnięć. Chelsea Football Club i jego kibice zawsze będą w moim sercu. Roman Abramowicz”

Zapewne po tym oświadczeniu Abramowicza wiele osób uzna, że nie miał innego wyjścia, że chroni swoją głowę i resztę majątku. Być może tak jest, a być może nie. A może ruszyło go sumienie lub serce zapiekło z przerażenia i smutku nad ukraińską ludnością? Jaka jest prawda – tego się nigdy nie dowiemy. Zresztą, czy ta wiedza jest nam do czegoś potrzebna? Najważniejsze że pieniądze uzyskane ze sprzedaży klubu pójdą na szczytny cel. I tego się trzymajmy.

z miłością, ZSS

Jeszcze niedawno śledził Muska – teraz śledzi samoloty oligarchów. Jack Sweeney w akcji

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię