Szachowy arcymistrz, Garri Kasparow, radzi jak powstrzymać Putina

Garri Kasparow – szachowy arcymistrz, były polityk i autor książki pt. „Nadchodzi zima” („Winter is coming”). W wydanej w 2015 r. książce ostrzegał Zachód przed agresywnymi, imperialnymi zapędami Putina.

Osiem wskazówek dotyczących walki z Putinem na wielu płaszczyznach:

1. Natychmiastowe wojskowe wsparcie każdym rodzajem broni, wywiadem, walką w cyberprzestrzeni.

2. Doprowadzenie do bankructwa machiny wojennej Putina. Zamrożenie i przejęcie wszelkich finansów Rosji. Również to, co należy do agresora i jego świty.

3. Wyrzucenie Rosji ze wszystkich międzynarodowych i finansowych organizacji.

4. Wycofanie wszystkich ambasadorów z Rosji. Rozmowy są bezcelowe. Jednolity, wspólny komunikat ma sugerować zatrzymanie się lub całkowitą izolację.

5. Zablokowanie, wyłączenie i odcięcie wszystkich elementów rosyjskiej machiny propagandowej. Zaprzestanie pomocy dyktatorowi w rozpowszechnianiu fałszu i nienawiści.

6. Ujawnienie i działanie przeciwko ludziom służącym Putinowi
na Zachodzie i nie tylko. Wnoszenie zarzutów na pozwolenie takim ludziom dalej pracować dla Moskwy. Zadawanie pytań właścicielom i reklamodawcom mediów pokazującym propagandystów Rosji, dlaczego to robią.

7. Nacisk na zwiększenie produkcji OPEC. Zastąpienie rosyjskich dóbr. Otworzenie Keystone. Aktualnym priorytetem jest ratowanie ludzi, a nie planety.

8. Poświecenie i pogodzenie się z kosztami, pomimo wysokiej ceny.

Były polityk twierdzi iż, do prezydenta Rosji dociera tylko argument siły i porównał Putina do Hitlera. Kandydat na prezydenta Rosji w 2008 r. zarzuca Zachodowi naiwność, opieszałość i łagodność w reagowaniu na działania wojenne rosyjskiego dyktatora.

Kasparow próbuje uświadamić światu, jak bardzo pomagał Putinowi rozbudowywać imperium prowadząc z nim różne interesy. Obecnie przeciwnik agresora nawołuje polityków, aby wzmożyli wysiłki i przedsięwzięli wszelkie możliwe kroki hamujące rozwój dramatycznych wydarzeń na Ukrainie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię