Biden wnioskuje o 10 miliardów dolarów na pomoc Ukrainie

Prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o 10 miliardów USD na wsparcie militarne i pomoc humanitarną dla Ukrainy, informuje dziennik Washington Post.

Część tych środków jest przeznaczona dla sojuszników USA takich jak Polska, którzy pomagają Ukrainie.

Pierwotnie Biały Dom poprosił Kongres o 6 miliardów 400 milionów dolarów na pomoc dla Ukrainy, z czego ponad połowa miała trafić do Pentagonu na wsparcie militarne tego kraju a reszta do Departamentu Stanu na pomoc humanitarną oraz wsparcie pomagających Ukrainie państw wschodniej flanki NATO, w tym dla Polski.

 

 

Jak informuje Washington Post w ostatnich dniach prezydent Joe Biden zwrócił się do Kongresu o zwiększenie tej kwoty do 10 miliardów. Biały Dom argumentuje, że dodatkowe środki potrzebne są na jeszcze większe wsparcie militarne Ukrainy, wzmocnienie cyberbezpieczeństwa, zagwarantowanie dostaw elektryczności, zakupy żywności i inna pomoc humanitarną.

51 milionów dolarów ma otrzymać zespół, którego zadaniem jest zidentyfikowanie i objęcie sankcjami majątków rosyjskich oligarchów. Środki przeznaczone dla sojuszników USA pójdą miedzy innymi na wsparcie pomocy tych krajów dla uchodźców z Ukrainy.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię