E. Macron po rozmowie z W. Putinem: najgorsze dopiero nadejdzie

Emmanuel Macron uważa, że „najgorsze dopiero nadejdzie” w sprawie Ukrainy – poinformował Pałac Elizejski po rozmowie telefonicznej francuskiego przywódcy ze swoim rosyjskim odpowiednikiem.

Jak podało biuro prezydenta Francji, Władimir Putin „wyraził dużą determinację, aby kontynuować ofensywę, której celem jest przejęcie kontroli nad całym terytorium Ukrainy”.

Pałac Elizejski przekazał, że rozmowa telefoniczna odbyła się na prośbę prezydenta Rosji i trwała półtorej godziny.

 

Władimir Putin powiedział prezydentowi Francji, że rosyjska operacja militarna przebiega „zgodnie z planem” i że „sytuacja pogorszy się, jeżeli Ukraińcy nie przyjmą rosyjskich warunków i nie skapitulują”, co według Paryża jest „nieakceptowalne”.

Władimir Putin powtórzył, że jego celem jest „denazyfikacja Ukrainy”, na co prezydent Francji odparł, że „prezydent Rosji popełnia ogromny błąd i sam siebie oszukuje”. Po rozmowie z Władimirem Putinem Emmanuel Macron rozmawiał z prezydentem Wołodymirem Zełenskim, który stwierdził, że Ukraińcy się nie poddadzą. „Nie można negocjować mając pistolet przystawiony do głowy” – miał powiedzieć ukraiński przywódca.

Pałac Elizejski podkreślił, że będzie dalej utrzymywał kontakt z Władimirem Putinem. Stwierdzono również, że należy zaostrzyć sankcje przeciwko Rosji.

IAR

Triada nuklearna – “tajna broń” super mocarstw

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię