Śpij dłużej – schudniesz!

Nie od dziś wiadomo, że sen odgrywa w naszym życiu kluczową rolę. Dzięki niemu regenerujemy energię na następny dzień.

Dzięki badaniom naukowcy już dawno stwierdzili, że zbyt krótki sen ma wpływ na otyłość. Jednak czy jeżeli wydłużymy długość naszego snu będziemy w stanie stracić na wadze? Okazuje się, że najnowsze badanie wskazują, iż tak da się!

 

Naukowcy z University of Chicago zrobili badania na aż 80 osobach posiadających nadwagę. Badanym w wieku od 21 do 40 lat, którzy spali nie dłużej niż 5-6 godzin dziennie zlecono wydłużenie swojego snu o 1-2 godziny, tak aby spali oni 6-8 godzin na dobę. Poza tym nie mieli przypisanej żadnej diety, a każdy ich sen był kontrolowany przez specjalne urządzenie, oprócz tego badani musieli ważyć się kilka razy dziennie.

Z badań wynikło, że osoby, które wydłużyły swój sen zmniejszyły spożycie kalorii o 270 kcal. Według badaczy, dzięki temu możemy stracić do 12kg w ciągu 3 lat, bez jakiejkolwiek innej diety. Co ciekawe badani stwierdzili, że ich samopoczucie w ciągu dnia się znacznie poprawiło, mieli dużo więcej energii oraz lepszy nastrój. Eksperci tłumaczą to tym, że sen wpływa na wydzielanie różnych hormonów, takich jak na przykład leptyna, która kontroluje nasz apetyt. Jednak potrzeba jeszcze wielu, dużo dłuższych badań, aby ostatecznie stwierdzić czy faktycznie wydłużenie naszego snu pozwoli na skuteczne pozbycie się otyłości.

10 kroków do zdobycia mądrości życiowej

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię