„Rambo” pies – maskotka ukraińskich żołnierzy

Pies ukraińskich żołnierzy, Rambo, robi niezłą furorę na posterunku na którym stacjonują wojskowi.

Rambo został znaleziony jakiś czas temu przez żołnierzy. Oficerowie wojska ukraińskiego przygarnęli go, nakarmili i ogrzali. Od tej chwili stał się ich przyjacielem i ozdobą posterunku.

Rambo to mały szczeniaczek, który towarzyszy ukraińskim żołnierzom w trudnych chwilach. Piesek doskonale czuje się w okopach, prawie tak dobrze, jak jego słynny imiennik Rambo, bohater serii filmów sensacyjnych z Sylwestrem Stallone. Jest ciekawski, ale także czujny i waleczny – tak mówią o nim jego przyjaciele wojskowi.

 

”Taka mała kuleczka”. Tak psa ukraińskich żołnierzy nazywają Ukraińcy pełniący służbę w siłach zbrojnych.

Krótki film o ukraińskich żołnierzach i psie Rambo pojawił się na Tweeterze. Wojskowi opowiadają o tym, jak to się stało, że ta przytulanka trafiła w ich ręce. ”Był tak mały, że mieścił się w dłoni”– powiedział jeden z wojskowych.

„Obserwuje wszystkich. Od razu reaguje, gdy pojawi się ktoś obcy”– mówi jeden. „Teraz będzie naszym aniołem stróżem” – mówią kolejni.

Okazuje się, że ukraińscy żołnierze okazali dobre serce także dwóm innym szczeniakom, którym dali kochający dom. Widzieli suczkę w ciąży, która biegała obok ich stanowiska. Później, gdy urodziła małe, zabrali psy do siebie. ”Są jeszcze dwa małe pieski, ale się boją. Nie wychodzą z pomieszczenia w którym są z matką”– dodają.

Jak wiele jest wart dla Was Wasz pies?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię