Szczęście jako efekt uboczny poniższych czynności

Stres, przepracowanie i ogrom śmieciowych informacji: tak właśnie wygląda nasz zwyczajny dzień. Pod koniec każdego tygodnia jesteśmy wyczerpani do takiego stopnia, że nie potrafimy nawet odpoczywać.

Nasze ciało wysyła nam sygnały niezadowolenia w postaci bólu głowy i gorączki, a nasz umysł zaczyna się zawieszać i spowalniać.

Podobnie  jak nasz komputer  na biurku, tak i nasz umysł potrzebuje zostać od czasu do czasu zresetowany. Zdaniem psychologów czasem wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zmian, by na nowo zacząć wykorzystywać nasz potencjał do maksimum.

 

Nasz super mózg nam za to podziękuje.

1. Czytaj

Jakże to banalne, prawda? Przypomnij sobie kiedy po raz ostatni miałeś dobrą książkę w dłoni? Każdego dnia jesteśmy zalewani negatywnymi wiadomościami z kraju i ze świata. Czytamy nienawistne komentarze, destrukcyjne polemiki i oglądamy druzgocące zdjęcia. A wystarczyłoby kilka stron pozytywnej książki, aby Twój mózg się zrelaksował i rozpoczął proces resetowania. Dobra, pozytywna książka, czy artykuł to jak SPA dla Twojego mózgu. Stymuluje Twój mózg a Ciebie inspiruje do działania.

2. Ćwicz

Dobra wiadomość dla tych, którzy chodzą na spacery, pływają, ćwiczą. Okazuje się, że ćwiczenia fizyczne mają zbawienny wpływ na nasz umysł. Naukowcy udowodnili, że istnieje bezpośredni związek między ćwiczeniami fizycznymi a doskonałym samopoczuciem psychicznym. Ćwiczenia pomagają zmniejszyć stres oraz złagodzić symptomy depresji. Aktywność fizyczna podwyższa poziom serotoniny i napełnia nas pozytywnymi emocjami oraz podwyższa naszą samoocenę. Uprawiaj jogę, aerobik, pływanie. Cokolwiek, gdziekolwiek, byle systematycznie!

3. Stosuj pozytywne afirmacje

Lubię siebie – kiedy pierwszy raz wypowiesz ta słowa na głos stojąc przed lustrem zaśmiejesz się sam z siebie. Gwarantuję. Tak jak ze wszystkim innym w życiu, pozytywną afirmację trzeba ćwiczyć. Jeśli rano wstajesz z negatywnym nastawieniem do świata i samego siebie, Twój świat będzie negatywny, a Ty w nim do niczego nie dojdziesz. Jeśli stworzysz pozytywne nastawienie w swoim mózgu i sercu, Twoje życie stanie się lepsze. Pozytywne oświadczenie – lubię siebie, jestem mądry, jestem odważny, mogę osiągnąć co tylko zapragnę – pomoże przeprogramować twój mózg, pokonać niezdrowe nawyki, zwiększyć produktywność oraz kontrolować szkodliwe dla ciebie emocje. Z afirmacjami Twoja przyszłość jest nieograniczona, bo pozytywne myślenie jest wspaniałym narzędziem motywacji i wewnętrznego wzmocnienia. Kiedy nasza podświadomość i świadomość myślą pozytywnie wszystko staje się możliwe.

4. Rozwijaj dobre nawyki

„Nawyk jest albo najlepszym sługą, albo najgorszym wrogiem” – Nathaniel Emmons. Pasywność. Lenistwo. Zwątpienie. Obwiniane innych za swoje błędy. Któż z nas nie był ofiarą przynajmniej jednego z wymienionych negatywnych nawyków? Prostą metodą na walkę z negatywnymi przyzwyczajeniami jest jest zastąpienie ich dobrymi nawykami. Lenistwo zwalcz motywacją. Pasywność – działaniem. Zwątpienie zwalczaj optymizmem. Przejmij kontrolę nad sytuacją a nie obwiniaj innych. Wyrób w sobie nawyk brania odpowiedzialność za swoje błędy czy przewinienia. „Kiedy bierzemy życie we własne ręce dzieje się rzecz straszna: Nie ma na kogo zwalić winy” – Erica Jong.

5. Zdrowa dieta i styl życia

Za każdym razem po zjedzeniu posiłku w restauracji typu fast food Twój mózg zamienia się w toksycznego i negatywnego manipulatora. Zdrowe jedzenie, dieta i higieniczny styl życia wpływają pozytywnie na mózg. Dostarczają mu energii, wpływają pozytywnie na jego wydajność i nasze rozumowanie.

6. Wyznaczaj cele

Poczucie celu w życiu pozytywnie wpływa na każdego z nas. Badania wykazują, że wyznaczanie celów jest bardziej ważne niż sama ich realizacja. Codzienne dążenie do ich spełnienia porządkuje nasze działania, stymuluje pozytywnie nasz umysł i nadaje sens naszemu życiu. Osoby, które planują i wyznaczają sobie cele mają wyższy poziom życiowej satysfakcji. Każdy dobrze sformułowany przez nas cel powinien spełniać kilka warunków, które kryją się pod słowem SMART – Simple, Measurable, Achievable, Relevant, Timely. Czyli twój cel musi być „Szczegółowy, Mierzalny, Osiągalny, Istotny, Terminowy”. Szczegółowy, czyli jasno sformułowany. Mierzalny – konkretny. Osiągalny – musi być możliwy do zrealizowania, zbyt ambitny podkopuje wiarę w jego osiągnięcie i tym samym motywację do jego realizacji. Istotny – cel powinien być ważnym krokiem naprzód, jednocześnie musi stanowić określoną wartość dla tego, kto będzie go realizował. Terminowy – cel powinien mieć dokładnie określony horyzont czasowy w jakim zamierzamy go osiągnąć.

Powodzenia!

4 zasady jogi, które pomogą ci w budowie sukcesu finansowego

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię