Rzym: polska ambasada protestuje przeciw oskarżaniu Polski o rasizm

Polska ambasada przy Watykanie rozesłała włoskim mediom protest przeciwko publikacjom dziennika „Avvenire” oskarżającym polskie władze o rasizm wobec pochodzących z Afryki i Azji uchodźców z Ukrainy. „Avvenire” jest katolickiem dziennikiem zbliżonym do włoskiego episkopatu.

W środę w „Avvenire” ukazał się artykuł informujący o rzekomej dyskryminacji rasowej ze strony polskich władz wobec uchodźców na granicy ukraińsko-polskiej. Polska ambasada w liście do redakcji wyjaśniła, że te informacje – rozpowszechniane prawdopodobnie przez rosyjską propagandę – są niezgodne z prawdą.

Dziennik „Avvenire” nie opublikował listu. W dzisiejszym wydaniu gazeta powtarza swoje oskarżenia i opisuje incydenty, do których miało dojść w Kijowie i we Lwowie. W związku z tym ambasador Janusz Kotański rozesłał do wszystkich włoskich mediów list, w którym zarzucił redakcji „Avvenire” świadome i konsekwentne fałszowanie prawdy.

 

Ujawnił również, że dziennik w przeszłości odmawiał publikacji protestów polskiej ambasady w sprawie artykułów poświęconych Polsce.

IAR

Charakterystyka znaków zodiaku

Posłuchaj naszych Podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię