PayPal opuszcza Rosję

Od kilku dni ukraińscy Urzędnicy wzywali PayPal do opuszczenia Rosji i pomocy w zbieraniu funduszy – ich prośby zostały wysłuchane.

Serwis oferujący usługi płatnicze dla przedsiębiorców i osób prywatnych jest kolejną firmą, która zdecydowała się na wycofanie z rynku rosyjskiego w związku z agresją na Ukrainę i nałożonymi przez społeczność międzynarodową sankcjami.

 

 

Wcześniej Rosjanie zostali odcięci od Apple Pay, Google Pay, MasterCard oraz Visa. Prezes i dyrektor generalny PayPal Dan Schulman przekazał – „W obecnych okolicznościach zawieszamy usługi PayPal w Rosji”, jak dalej stwierdził – „firma popiera międzynarodową społeczność w potępieniu brutalnej militarnej agresji Rosji na Ukrainie”.

Rzecznik PayPal zapewnił, że firma „przez pewien czas umożliwi wypłaty z kont, zapewniając rozproszenie ich sald zgodnie z obowiązującymi przepisami i regulacjami”. W piątek PayPal oficjalnie poinformował, że „od początku inwazji PayPal pomógł zebrać ponad 150 milionów dolarów na organizacje charytatywne oferujące pomoc Ukrainie, co jest jednym z największych przedsięwzięć, jakich podjęliśmy się w tak krótkim czasie”.

Wojna na Ukrainie – Raport Dnia (sobota – 05 marca)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię