Wojna na Ukrainie – śmierć 1,5 rocznego chłopczyka

Od 24 lutego 2022 roku trwa rosyjski napad na Ukrainę. Bombardowania i ostrzał miast, obiektów cywilnych, domów, bloków mieszkalnych, szkół i przedszkoli stał się codziennością, o której codziennie czytamy, słuchamy i która widzimy w mediach.

Czasami jednak trudno jest pisać o ludzkiej tragedii, a łzy same cisną się do oczu. Tak jest i tym razem – w sobotę (05 marca) Rosjanie prowadzili ostrzał Mariupola – w jego wyniku ranny został między innymi 1,5 roczny chłopiec – Cyryl. Jego rodzice wbiegli do szpitala trzymając go na rękach owiniętego w zakrwawiony kocyk.

Mimo wysiłków lekarzy życia dziecka nie udało się uratować. Fotoreporter Associated Press Evgeniy Maloletka zarejestrował dramat. Ilu jeszcze niewinnych ludzi cierpieć będzie przez decyzje jednego człowieka? Ile ludzkich dramatów jeszcze musi się rozegrać?

Jak pisał William Shakespeare – „Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj” – Jednym z nich bez wątpienia jest Władimir Putin, miejmy nadzieję, że zapłaci za wszystkie zbrodnie!

MG

Wojna na Ukrainie – Raport Dnia (sobota – 05 marca)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię