Aplikacja do przesyłania wiadomości Telegram

Aplikacje do przesyłania wiadomości od lat są preferowanym sposobem komunikacji i wirtualnego łączenia rodzin i przyjaciółmi w dowolnym miejscu i czasie. Pomimo tego, że takie komunikatory internetowe jak Facebook Messenger czy WhatsApp są nadal najbardziej znane, od 2013 roku Telegram Messenger podbija świat.

Obecnie według liczby pobrań Telegram należy do 10 najpopularniejszych sieci społecznościowych na świecie. Z aplikacji korzysta ponad 550 milionów użytkowników miesięcznie na całym świecie. W sierpniu 2021 roku był siódmą najczęściej pobieraną aplikacją na iOS i Androida.

Jak podaje Sensor Tower data, TechCrunch i backlinko.com aplikacja Telegram:

  • ma 55,2 mln aktywnych użytkowników dziennie.
  • przeciętny użytkownik spędza w aplikacji 2,9 godziny każdego miesiąca – dłużej niż na FB
  • liczba użytkowników wzrosła o 175% od 2018 roku i o 10% w ciągu ostatnich 6 miesięcy
  • 4 października 2021 roku, podczas blackoutu Facebooka i Instagrama, liczba użytkowników Telegram wzrosła o 70 milionów w ciągu jednego dnia
  • w Windows Store aplikacja jest dostępna w 52 krajach
  • 50% Rosjan zainstalowało Telegram na swoim urządzeniu mobilnym.

 

Telegram służy do przesyłania wiadomości online. Tą opartą na chmurze aplikację używać do wysyłania wiadomości do znajomych, przez połączenie z Wi-Fi lub hotspot. Według założyciela, Pavla Durova, Telegram łączy szybkość WhatApp z efemerycznością Snapchata.

Podobnie jak WhatsApp, Telegram ma również możliwość pokazywania statusu znajomych online oraz dołączania i udostępniania zdjęć, filmów, lokalizacji, kontaktów i dokumentów.

Durov twierdzi, że cechą wyróżniającą Telegram jest bezpieczeństwo aplikacji. Wszystkie działania aplikacji, w tym czaty, grupy i media udostępniane między uczestnikami, są szyfrowane. Oznacza to, że nie są widoczne bez uprzedniego odszyfrowania.

Aplikacja pozwala również ustawić liczniki czasu samozniszczenia dla wiadomości i multimediów, które mogą wynosić od dwóch sekund do jednego tygodnia dzięki wbudowanej funkcji „Tajny czat”. Aplikacja oferuje również szyfrowanie typu end-to-end, nie pozostawiając śladów na serwerach Telegrama.

Telegram może zainstalować tak samo jak inne aplikacje do przesyłania wiadomości. Możesz go pobrać z Apple App Store lub Google Play Store. Po pojawieniu się ekranu powitalnego należy podać numer telefonu, a następnie dodać swoje imię i zdjęcie. Następnym krokiem jest połączenie się ze znajomymi i rozpoczęcie czatu.

Kim jest Pavel Durov – twórca aplikacji Telegram

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię