Ołena Zełenska: inwazja Rosji to mordowanie ludności cywilnej

wikipedia

Żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska napisała, że inwazja Rosji to mordowanie ludności cywilnej, w tym dzieci.

W liście do dziennikarzy opublikowanym w mediach społecznościowych ukraińska Pierwsza Dama wspomniała dzieci, które zginęły w pierwszych dniach rosyjskiej inwazji.

„8-letnia Alicja zginęła na ulicy w Ochtyrce, a jej dziadek starał się osłonić ją własnym ciałem. Polina z Kijowa… zginęła wraz z rodzicami podczas ostrzału. 14-letni Arsenij został uderzony w głowę odłamkiem, a karetka nie mogła dotrzec do niego na czas z powodu intensywnego ostrzału” – napisała Ołena Zełenska.

 

Wspomniała też o dzieciach, które rodzą się w piwnicach ostrzeliwanych budynków, o przewlekle chorych, którzy musieli przerwać leczenie.

Ołena Zełenska podziękowała wszystkim tym, którzy angażują się w walkę z rosyjskim najeźdźcą. „Okupant uważał, że ukraińskie miasta zostaną podbite w wyniku wojny błyskawicznej. Jednak napotkał niespodziewany opór nie tylko ze strony wojska, lecz również ze strony zwykłych obywateli, niezależnie od ich religii, poglądów politycznych czy pochodzenia. Kremlowscy propagandyści uważali, że Ukraińcy powitają ich kwiatami jako wyzwolicieli. Ale Ukraińcy przywitali ich koktajlami Mołotowa. Dziękuję im wszystkim. Dziękuję tym, którzy wstąpili w szeregi armii, aby walczyć z rosyjskim okupantem” – napisała Ołena Zełenska.

IAR

Ministerstwa i polskie placówki dyplomatyczne dołączają do akcji Pierwszej Damy #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię