Wiktor Suworow: „Putin nie dożyje Bożego Narodzenia”

Wiktor Suworow, rosyjski pisarz, były oficer armii radzieckiej i radzieckiego wywiadu wojskowego przedstawił w czwartek swoje spostrzeżenia na temat Putina i aktualnej sytuacji w Federacji Rosyjskiej.

Jak stwierdził – „Historia Rosji pokazuje całe mnóstwo przykładów, kiedy ludzie brali np. tabakierę i uderzali tyrana w głowę i on ginął. Teraz historia się powtarza. Zostanie zamordowany, coś z nim zrobią, usuną go”. Jak dalej przekonywał – Ludzie widzą, że Titanic już idzie na dno i trzeba uciekać, zająć miejsce w łódce, żeby gdzieś uciec. Widzimy, że są oligarchowie, którzy w wyniku polityki Putina wiele stracili i nie podoba im się to”. Na podsumowanie swojej wypowiedzi dodał – „Nie chcę przewidywać, nie lubię tego, ale wyrażę swój osobisty punkt widzenia: nie dożyje do Bożego Narodzenia”.

 

Suworow jest rosyjskim pisarzem i publicystą, autorem książek historycznych, w 1978 roku zbiegł do wielkiej Brytanii. W swoich twierdzeniach Suworow nie jest odosobniony.

Po agresji Rosji na Ukrainę kraje zachodnie w tym USA, Kanada, kraje UE oraz Wielka Brytania nałożyły na Rosję i oligarchów rosyjskich szereg sankcji. W niektórych krajach przejmowane są aktywa i majątki osób powiązanych z Władimirem Putinem.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni już ok. 100 amerykańskich wielkich opuściło rynek rosyjski. W ostatnim czasie dużym sektorem, który wycofuje się z rosyjskiego rynku są firmy prawnicze, które w przeszłości odegrały wielką rolę w integracji Rosji ze światowa gospodarką.

Wszystko to uderza w obywateli, którzy mają coraz bardziej dość przywódcy, który jest powodem ich trudnej sytuacji. Swoje niezadowolenie coraz śmielej wyrażają oligarchowie, politycy i celebryci. Niewykluczone zatem, że kres Putina jest nieunikniony.

USA ostrzega – Rosja może użyć broni biologicznej

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię