USA ostrzega – Rosja może użyć broni biologicznej

fot.YouTube

Rzeczniczka Białego Domu – Jen Psaki komentując rosyjskie twierdzenia na temat rzekomych amerykańskich laboratoriów broni biologicznej na Ukrainie ostrzegła na Twitterze

„Teraz, gdy Rosja wysunęła te fałszywe twierdzenia, a Chiny, jak się wydaje, poparły tę propagandę, wszyscy powinniśmy uważać na możliwe użycie przez Rosję broni chemicznej lub biologicznej na Ukrainie, lub na operację pod fałszywą flagą z jej użyciem. To jasny schemat”.

 

Psaki oświadczyła, że rosyjskie twierdzenia są próba dezinformacji i sianiem spiskowych teorii oraz próba tworzenia fałszywych pretekstów do agresji na Ukrainę. Jak zapewniła – USA nie posiadają i nie prowadzą prac nad bronią biologiczną i chemiczną, w przeciwieństwie do Rosji, która użyła takiej broni m.in. przeciwko Aleksiejowi Nawalnemu […] To wszystko jest oczywistą próbą Rosji, by usprawiedliwić jej zaplanowany, niesprowokowany i nieuzasadniony atak na Ukrainę”.

Podsekretarz stanu USA Victoria Nuland stwierdziła w wystąpieniu w komisji spraw zagranicznych Senatu, że w Ukrainie znajdują się „ośrodki badań biologicznych, które mogą zostać wykorzystane przez Rosjan do celów propagandowych i prowokacji. USA dokłada starań, aby nie trafiły one w rosyjskie ręce.

Międzynarodowy Czerwony Krzyż o skutkach wojny na Ukrainie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię