Wojna w Ukrainie – najnowszy raport o rosyjskich stratach

Od początku Inwazji na Ukrainę Rosja ponosi ciężkie straty. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w czwartek (10.03) na Facebooku o stratach rosyjskich.

Według ukraińskich danych, straty Rosjan na dzień 10 marca to ponad 12 tysięcy zabitych żołnierzy, 35 czołgów; 1105 bojowych pojazdów opancerzonych; 123 systemy artyleryjskie; 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych; 29 systemów obrony przeciwlotniczej; 49 samolotów; 81 śmigłowców; 526 pojazdów kołowych; 3 jednostki pływające; 60 cystern; 7 bezzałogowców. Jak podkreśla ukraiński sztab – „dane są doprecyzowywane, a dokładne obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych”.

 

Ukraińskie służby specjalne przechwyciły także rozmowę rosyjskiego żołnierza z jego dziewczyną. Mężczyzna opowiada o stratach, które ponosi rosyjska armia w czasie wojny „700 trupów, po prostu jatka – relacjonował rosyjski żołnierz swojej dziewczynie mówiąc o stratach rosyjskiej armii w Ukrainie.” Jak dalej kontynuuje żołnierz „Siedzimy teraz w szkole, rannych w ch… […] Stoję teraz w klasie, która jest k… cała zniszczona”.

Straty fizyczne to jednak nie wszystko. Morale armii rosyjskiej prawie upadło. Pojmani na Ukrainie żołnierze rosyjscy wzywali przywódców swego kraju na środowej konferencji prasowej w Kijowie do „zaprzestania bezsensownej i podstępnej wojny z Ukrainą”. w konferencji udział wzięło siedmiu żołnierzy zwiadu, którzy po stracie sprzętu wojskowego na bagnach i po krótkiej walce z żołnierzami ukraińskimi zdecydowali się oddać do niewoli.

W nocy ze środy na czwartek sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy poinformował na Facebooku – „Siły zbrojne Ukrainy dają godny odpór i powstrzymują operacje natarcia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na wszystkich kierunkach. Na niektórych z nich wojska okupacyjne straciły zdolność bojową i wprowadzają rezerwy”.

Wiktor Suworow: “Putin nie dożyje Bożego Narodzenia”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię