Aktywa, które zwiększą twoją wartość netto

Pierwszym krokiem w budowaniu wartości netto jest pozbycie się długów. Twoja wartość netto to aktywa – wszystko co składa się na twój majątek, które posiadasz po odliczeniu zobowiązań.

Jednymi z najlepszych sposobów na zwiększenie wartości netto są inteligentne inwestycje. Zakup auta czy domu, które mieszczą się w twoim budżecie, utrzymywanie ekstrawaganckich wydatków na niskim poziomie, inwestycje emerytalne to ważne kroki w zwiększeniu wartości netto.

Oto 10 aktywów dzięki którym twoja wartość netto wzrośnie:

1. Nieruchomość

Posiadanie domu jest najczęstszym sposobem na wzrost wartości netto. Zdecyduj się na krótszy okres kredytu hipotecznego – 15- lub 20-letni, dzięki czemu będziesz mógł go szybciej spłacać, co zaowocuje znacznym majątkiem i oszczędnościami na odsetkach. A jeśli zdecydujesz się sprzedać swoją nieruchomość po spłacie, zyski kapitałowe są wolne od podatku do kwoty 500 000 USD, jeśli jesteś żonaty i rozliczacie się razem.

2. Druga nieruchomość

Druga nieruchomość – mieszkanie czy dom to dobry sposób na inwestycje. Drugą nieruchomość można wynająć długoterminowo lub za pośrednictwem platform wynajmu krótkoterminowego, takich jak HomeAway, VRBO lub Airbnb. Pomoże ci to w spłacie kredytu hipotecznego, a po jego całkowitej spłacie będziesz czerpał korzyści z pasywnego dochodu z wynajmu.

 

3. Konta emerytalne

Oszczędzanie na emeryturę można zacząć w każdej chwili poprzez otwarcie takich kont jak 401(k), tradycyjna IRA lub Roth IRA. Czym szybciej zaczniesz odkładać na emeryturę tym więcej zyskasz zwiększając wartość netto.

4. Edukacja

Inwestycja w twoje wykształcenie jest jedną z najlepszych form inwestycji. Wykształcenie pomoże ci w otrzymaniu lepszej pracy czy awansu a to wiąże się z lepszym wynagrodzeniem.

5. Zdrowie

Inwestuj w swoje zdrowie. Ćwicz, zdrowo się odżywiaj i regularnie odwiedzaj lekarza. Dzięki regularnym wizytom jakiekolwiek problemy ze zdrowiem mogą być wychwycone szybko, a to często wiąże się z mniejszymi wydatkami na opiekę lekarską i krótszy czas na zwolnieniu.

6. Dbaj o dom

Regularna konserwacja o dom od dachu po rynny i system HVAC wydłużą żywotność sprzętów i zmniejszą wydatki na naprawę czy wymianę.

7. Artykuły kolekcjonerskie

Kolekcje mogą być czymś więcej niż tylko hobby. Mogą służyć jako wzrost wartości netto, zwłaszcza jeśli zostaniesz ekspertem w określonej dziedzinie. Dzieła sztuki, antyki, pamiątki po słynnych osobach, zabawki lub rzadkie wina czy broń.

8. Fundusze inwestycyjne

Inwestycje w akcje wypłacające dywidendy, certyfikaty depozytowe czy obligacje pomogą ci powiększyć twoją wartość netto. Poświęć trochę czasu na zbadanie inwestycji, zanim podejmiesz decyzję gdzie zainwestować pieniądze. Jeśli nie masz doświadczenia czy posiadasz małą wiedzę na temat inwestycji zasięgnij porady u doradcy inwestycyjnego, który pomoże Ci wybrać najlepsze akcje dla ciebie w oparciu o rodzaj ryzyka, które możesz przyjąć i zwrot, jaki chciałbyś osiągnąć.

9. Auto

Samochód, którym jeździsz, może znacząco wpłynąć na twój dochód. Kieruj się niezawodnością pojazdu, bezpieczeństwem, wydatkami na konserwację w czasie i kosztem ubezpieczenia przed dokonaniem zakupu. Kupno niezawodnego pojazdu, który utrzyma swoją wartość przez lata po jego spłacie, może uchronić Cię przed kosztami konieczności zakupu nowego pojazdu co kilka lat. cię od co może obniżyć Twoją wartość netto.

10. REITs

REITs (Real Estate Investment Trust) to fundusze inwestycyjne na nieruchomości. W fundusze inwestycyjne wchodzą nieruchomości mieszkalne, biurowce, centra danych, magazyny, obiekty logistyczne. Fundusze REITs oferują dwa rodzaje zarobków – ze wzrostu ceny funduszu oraz poprzez dywidendy. REITs są dobrą alternatywą dla osób z niskim kapitałem chcących zainwestować w nieruchomości. Zgromadzony kapitał fundusz inwestuje w nieruchomości, po czym otrzymuje dochody z czynszu i wypłaca akcjonariuszom dywidendę.

A jednak. Bitcoin nie taki odporny jak się wydawało

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię