Czy w Czarnobylu przygotowywana jest prowokacja?

W piątek ukraiński wywiad wojskowy w komunikacie na Facebooku poinformował o rosyjskich planach – „Według posiadanej informacji Władimir Putin wydał rozkaz przygotowania aktu terrorystycznego w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W kontrolowanym przez wojska rosyjskie obiekcie planowane jest wywołanie katastrofy technogennej, odpowiedzialnością za którą okupanci będą chcieli obarczyć Ukrainę”.

W komunikacie wskazano również, że elektrownia w Czarnobyli jest obecnie odłączona od systemów monitoringu MAEA, jest pozbawiona prądu, a energii z generatorów starczy na 48 godzin działania systemów bezpieczeństwa.

Jak wskazano w komunikacie „Okupanci odmówili dostępu ukraińskiej brygadzie remontowej. Do elektrowni wkroczyli, na polecenie Alaksandra Łukaszenki białoruscy specjaliści. Wśród nich, udając ekspertów, wchodzą rosyjscy dywersanci, którzy mają przygotować zamach”. Ukraińskie służby przypomniały również, że w ciągu ostatnich dni rosyjskie wojska zaatakowały Zaporoską elektrownię Atomową oraz Instytut w Charkowie, w którym znajdują się laboratoria nuklearne.

 

Według ukraińskiego wywiadu wojskowego Rosjanie zamierzają symulować obecność ukraińskich wojskowych w Czarnobylu„W rejonie lotniska zakładów Antonowa w Hostomlu (pod Kijowem) zauważone były rosyjskie samochody-chłodnie, zbierające ciała zabitych ukraińskich żołnierzy. Istnieje prawdopodobieństwo, że (Rosjanie) będą ich przedstawiać jako zabitych dywersantów w rejonie elektrowni”.

Lista rzeczy najbardziej potrzebnych na Ukrainie

Posłuchaj: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię