6 zasad skutecznego odchudzania

Każdy z nas chciałby mieć wymarzoną sylwetkę. Oglądając media społecznościowe dążymy do idealnych sylwetek swoich idoli. Aby osiągnąć swój cel powinniśmy wcielić w życie 6 złotych zasad odchudzania.

Pierwszą z nich jest najbardziej podstawowa zmiana czyli deficyt kaloryczny. Tak naprawdę żeby schudnąć nie musimy stosować magicznych sposobów ani picia koktajli. Powinniśmy dowiedzieć jakie mamy zero kaloryczne i odjąć od niego 200/300 kcal. W liczeniu kalorii pomoże nam taka aplikacja jak fitatu.

 

 

Schudnąć pomoże nam także aktywność fizyczna. Badania wykazały, że należy ćwiczyć co najmniej 30 minut by palić tkankę tłuszczową. Trening poniżej 20 minut daje niewielkie rezultaty. Organizm pobiera wtedy tylko 20% energii z tłuszczu, reszta natomiast pochodzi ze składników odżywczych dostarczonych przez pokarm.

Można stosować produkty o wysokim indeksie sytości takie jak ziemniaki. Ziemniaki mają mało kcal, ale są bardzo syte dzięki nim możemy dłużej wytrzymać i nie będziemy głodni. Warto też jeść dużo owoców i warzyw bo nie mają one praktycznie kalorii a równie dobrze można nimi się zapchać i są zdrowe.

Podczas odchudzania powinniśmy unikać stresu. Hormon stresu (kortyzon) powoduje zwiększony apetyt na słodycze i tłuste potrawy oraz tendencję do odkładania się tkanki tłuszczowej i wody.

Redukcja powinna następować powoli. Jeśli w bardzo szybkim okresie zrzucimy sporo tkanki tłuszczowej, jest duża szansa, że będziemy mieli efekt jo-jo. Powinniśmy ustalać sobie krótkoterminowe cele i się nie poddawać. Najlepiej przyjmować sobie, że w ciągu miesiąca schudniemy np. 4 kg będzie to zdrowe i nie trudne do osiągnięcia.

Kontrolujmy swoją wagę. Jest to bardzo ważne. Powinniśmy ważyć się codziennie rano na czczo i zapisywać swoją wagę i pod koniec tygodnia wyliczyć z średnią arytmetyczną. Z tygodnia na tydzień powinniśmy widzieć poprawę i mniej na wadze.
Podsumowując, żeby schudnąć trzeba mniej jeść, zdrowiej się odżywiać i więcej się ruszać, nie zapominajmy także o unikaniu zbędnych stresorów.

Śpij dłużej – schudniesz!

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię