Prezydent USA weźmie udział 24 marca w szczytach UE i NATO w Brukseli

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden weźmie udział w nadzwyczajnym szczycie NATO w Brukseli 24 marca oraz w unijnym szczycie tego samego dnia.

To potwierdzenie nieoficjalnych informacji z wczoraj amerykańskich mediów, że prezydent Biden przyleci w przyszłym tygodniu do Europy, w tym także do belgijskiej stolicy.

O zwołaniu nadzwyczajnego szczytu NATO w Brukseli poinformował sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg na Twitterze. Napisał, że tematem spotkania będzie atak Rosji na Ukrainę, oraz dalsze wzmacnianie odstraszania i obrony NATO. Dodał, że sojusznicy podkreślą też silne poparcie dla Ukrainy. „W tym krytycznym momencie Ameryka Północna i Europa muszą zachować jedność” – podkreślił szef Sojuszu.

 

Prezydent USA także w przyszły czwartek weźmie udział w unijnym szczycie – to spotkanie z udziałem europejskich liderów było planowane od dawna. I choć zwykle wiosną unijne szczyty są poświęcone przede wszystkim sprawom gospodarczym, to rosyjska napaść na Ukrainę będzie jednym z tematów wspólnego spotkania przywódców 27 krajów z amerykańskim prezydentem.

IAR

Czy rosyjscy hakerzy mogą sparaliżować amerykańskie systemy opieki zdrowotnej?

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię